Rimodelimi i veshėve - Otoplastika

Edhe veshėt, megjithėse nuk kanė njė pozicion qendror nė fytyrė, luajnė njė rol tė veēantė pėr hijeshinė e imazhit tė femrės. Deformime tė ndryshme mund tė prekin njė ose tė dy veshėt njėherėsh dhe manifestohen zakonisht me njė keqformim tė kėrcit, i cili duke mos u pėrthyer, qėndron i drejtė dhe i sheshtė. Si rrjedhojė, veshėt qėndrojnė tė hapur (llapushė) dhe janė nė kontrast me formėn e kokės, qafės dhe gjithė fytyrės. Ky difekt i lindur qė vėrehet shpesh tek femrat, shkakton njė problem tė vėrtetė estetik edhe pse nuk prek aspak funksionimin e organit. Nė raste tė tjera, problemi pėrfshin vetėm lobin, si nė rastin e ēarjeve tė shkaktuar nga vėthėt, ose nė deformime tė lindura pėr sa i pėrket formės dhe pėrmasave tė lobit. Nė tė tilla raste, femrat qė tė vogla janė tė detyruara qė tė mbulojnė kėtė difekt me flokėt e gjatė, tė cilėt mbulojnė kėshtu edhe hijeshinė e qafės dhe supeve. Pėr mė tepėr, deformimet e veshėve nuk japin mundėsinė e pėrdorimit tė vėthėve, bizhuteri kaq e preferuar femėrore. Kjo mund tė shoqėrohet shpesh edhe me humbje tė vetėvlerėsimit, duke filluar qė nė moshė fėmijėnore e mė pas kur vajzat arrijnė moshėn madhore.

Otoplastika ėshtė ndėrhyrja e kirurgjisė estetike e cila korrigjon veshėt llapushė ose redukton veshėt shumė tė mėdhenj. Ky operacion, i kryer nga duar eksperte, bėn tė mundur korrigjimin shumė tė kėnaqshėm dhe pa shenja tė dukshme tė deformimit tė veshėve, sidomos “veshėt llapushė”, duke i vendosur nė njė pozicion mė korrekt dhe duke krijuar njė raport tė kėndshėm tė tyre nė harmoni me kokėn dhe fytyrėn. Sipas rasteve, mund tė nevojitet njė ndėrhyrje nė tė dy veshėt ose vetėm nė njėrin prej tyre dhe teknika e kirurgjikale mund tė ndryshojė nga njėri vesh tek tjetri. Ky operacion nuk ka asnjė efekt negativ mbi dėgjimin.

Kirurgėt estetikė tė KEIT® ju kėshillojnė operacionin e otoplastikės nė rastet kur keni:

 • veshė tė hapur anash, llapushė,
 • asimetri apo keqformime tė njėrit ose tė dy veshėve,
 • asimetri tė palave tė kėrcit tė veshit.


Pėrse Ju duhet tė zgjidhni KEIT®:
 • Tarifa KONKURRUESE, pagesa me kėste, INTERESI 0%.
 • Kirurgė estetikė italianė me pėrvojė dhjetėra vjeēare dhe kompetencė tė lartė profesionale.
 • Operacionet i kryejmė nė klinika private me standarte tė larta nė Shqipėri.
 • Respektim maksimal i KONFIDENCIALITETIT dhe PRIVACY tė ēdo personi. Eventualisht, ofrojmė mundėsinė e operacioneve edhe nė klinika prestigjoze nė Romė.
 • Ēdo person do tė kurohet rregullisht pas operacionit deri nė shėrimin dhe rekuperimin e tij tė plotė.
 • Staf anesteziologjik i specializuar nė Itali qė garanton mbarėvajtjen optimale tė operacionit.
 • Garanci e plotė mbi pastėrtinė, sterilitetin, pėrqindjen shumė tė vogėl tė komplikimeve.
 • Pajisje MODERNE, materiale tė cilėsisė shumė tė lartė, tė markave mė prestigjoze ndėrkombėtare.
 • Trajtime estetike me rezultate optimale sipas standardeve mė tė larta europiane.
 • ĒERTIFIKATE GARANCIE EKSKLUZIVE KEIT®

"KEIT® ofron mundėsinė e pagesave me kėste me INTERES 0% vitin e parė
  dhe kushte shumė tė favorshme vitet nė vazhdim, pa SHPENZIME EKSTRA PER JU."