Lifting i fytyrės

Nė veēanti tek femrat, fytyra, me harmoninė, bukurinė dhe sensualitetin qė paraqet, luan njė rol kryesor nė aspektin e fizik dhe prezantimin e saj nė jetėn sociale. Njė fytyrė e re, e ėmbėl, me lėkurėn e bukur dhe tė lėmuar, e tregon femrėn gjithmonė dhe mė tė re duke rritur jo vetėm vetėvlerėsimin dhe kėnaqėsinė shpirtėrore por edhe raportin me meshkujt dhe shoqėrinė nė tėrėsi. Njė ekspozim i gjatė ndaj rrezeve tė Diellit, stresi i jetės sė pėrditshme, njė ushqim jo i rregullt, tymi i duhanit, efektet e forcės sė gravitetit dhe kalimi i viteve, shkaktojnė shenja tė paevitueshme nė fytyrė dhe gushė tė cilat manifestohen me rrudha pak a shumė tė theksuara pėrreth syve, midis hundės dhe buzėve, me uljen poshtė tė faqeve dhe formimin e depozitave tė dhjamit tė lokalizuara kryesisht nė mjekėrr dhe gushė.

Lifting, i njohur shpesh edhe si operacioni i rifreskimit apo rinimit tė fytyrės, ėshtė njė ndėrhyrje shumė e kėrkuar e kirurgjisė estetike. Me anė tė kėsaj procedure bėhet e mundur eliminimi i rrudhave dhe dhjamit tė tepėrt, ripozicionimi i muskujve dhe tėrheqja e lėkurės sė fytyrės dhe gushės. Nuk ka limit moshe pėr kryerjen e kėsaj ndėrhyrje kirurgjikale. Pjesa mė e madhe e personave qė i drejtohen kirurgut estetik ėshtė nga 40 deri 60 vjeē, por lifting i fytyrės mund tė kryhet me shumė sukses edhe tek individėt 70 - 80 vjeēarė. Kandidatėt idealė pėr kėtė lloj operacioni janė femra, fytyra e tė cilave ka filluar tė japė shenja relaksimi, por lėkura ka ruajtur akoma njė elasticitet tė mirė.

Lifting mund tė shoqėrohet edhe me rimodelimin e hundės, qepallave dhe eliminimin e qeskave poshtė syve, apo edhe me operacione nė pjesė tė tjera tė trupit. Kjo ndėrhyrje kirurgjikale e veēantė dhe delikate duhet tė kryhet nga duar eksperte. Nėse kirurgu estetik ka eksperiencėn dhe talentin e nevojshėm, rezultatet janė shumė tė bukura dhe fytyra rifiton pamjen dhe freskinė e shumė viteve mė parė. Edhe personazhe tė njohura tė spektaklit si Ornella Muti, kanė pėrfituar nga rezultatet e njė operacioni tė tillė.

Kirurgėt estetike tė KET  e sugjerojnė kėtė lloj operacioni nė rastet kur:

 • fytyra ka rrudha tė theksuara nė ballė, rreth syve, faqe, gushė etj.,
 • ka lėkurė tė tepėrt dhe tė varur nė zonėn e faqeve, nofullės dhe gushės.


Pėrse Ju duhet tė zgjidhni KEIT®:
 • Tarifa KONKURRUESE, pagesa me kėste, INTERESI 0%.
 • Kirurgė estetikė italianė me pėrvojė dhjetėra vjeēare dhe kompetencė tė lartė profesionale.
 • Operacionet i kryejmė nė klinika private me standarte tė larta nė Shqipėri.
 • Respektim maksimal i KONFIDENCIALITETIT dhe PRIVACY tė ēdo personi. Eventualisht, ofrojmė mundėsinė e operacioneve edhe nė klinika prestigjoze nė Romė.
 • Ēdo person do tė kurohet rregullisht pas operacionit deri nė shėrimin dhe rekuperimin e tij tė plotė.
 • Staf anesteziologjik i specializuar nė Itali qė garanton mbarėvajtjen optimale tė operacionit.
 • Garanci e plotė mbi pastėrtinė, sterilitetin, pėrqindjen shumė tė vogėl tė komplikimeve.
 • Pajisje MODERNE, materiale tė cilėsisė shumė tė lartė, tė markave mė prestigjoze ndėrkombėtare.
 • Trajtime estetike me rezultate optimale sipas standardeve mė tė larta europiane.
 • ĒERTIFIKATE GARANCIE EKSKLUZIVE KEIT®

"KEIT® ofron mundėsinė e pagesave me kėste me INTERES 0% vitin e parė
  dhe kushte shumė tė favorshme vitet nė vazhdim, pa SHPENZIME EKSTRA PER JU."