Rimodelimi i mjekrės - Mentoplastika

Mjekra, si ēdo pjesė tjetėr e fytyrės, luan njė rol tė rėndėsishėm nė bukurinė dhe harmoninė e pėrgjithshme tė aspektit tė ēdo njeriu. Edhe nė karikatura, deformimi, pra zmadhimi apo zvogėlimi tejmase i kėsaj pjese tė fytyrės, krijon njė efekt tė fortė komik. Njė fytyrė e rregullt nuk mund tė konceptohet pa njė harmoni tė plotė midis hundės, mollėzave, buzėve dhe mjekrės. Janė tė gjitha kėto tipare, secili me veēantinė e tij, qė nė kompleks i dhurojnė formėn e bukur fytyrės, shprehje e asaj ēka shpirti ynė fsheh nė thellėsi. Njė mjekėr nė diz - proporcion, pra mė e dalė apo mė e futur brėnda nė raport me buzėt dhe hundėn, krijon deformimin e fytyrės duke i dhėnė asaj njė aspekt tė pa - kėndshėm. Kėto parregullsi mund tė korrigjohen me procedurėn kirurgjikale tė mentoplastikės, njė operacion i lehtė nė duar eksperte, pėr sa i pėrket teknikės kirurgjikale, por shumė efikas pėr sa i pėrket arritjes sė harmonisė estetike tė fytyrės. Koncepti modern i mentoplastikės ndryshon shumė nga ndėrhyrjet e kryera nė tė shkuarėn, ku sipas kanoneve tradicionale kryhej njė rimodelim i pėrgjithshėm, shpesh i tepruar i mjekrės. Sot arti i mentoplastikės, i cili duke reduktuar apo zmadhuar formėn dhe dimensionet e mjekrės, synon jo vetėm nė pėrmirėsimin estetik tė saj por edhe nė arritjen e njė rezultati sa mė natyral tė mundshėm, duke respektuar harmoninė me strukturat e tjera tė fytyrės si dhe gjininė e individit. Pėrveē zbukurimit tė aspektit fizik, kjo ndėrhyrje kirurgjikale ndikon nė mėnyrė tė ndjeshme tė rritjen e vetėvlerėsimit individual dhe pėrmirėsimin e marrėdhėnieve me partnerin apo shoqėrinė nė tėrėsi.

Kirurgėt estetikė tė KEIT® e kėshillojnė procedurėn e mentoplastikės nė rastet kur:

 • mjekra ėshtė shumė e zgjatur dhe nė diz - proporcion me fytyrėn,
 • mjekra ėshtė e futur brenda nė krahasim me nofullėn e sipėrme,
 • ka asimetri apo deformime tė dukshme tė mjekrės.


Pėrse Ju duhet tė zgjidhni KEIT®:
 • Tarifa KONKURRUESE, pagesa me kėste, INTERESI 0%.
 • Kirurgė estetikė italianė me pėrvojė dhjetėra vjeēare dhe kompetencė tė lartė profesionale.
 • Operacionet i kryejmė nė klinika private me standarte tė larta nė Shqipėri.
 • Respektim maksimal i KONFIDENCIALITETIT dhe PRIVACY tė ēdo personi. Eventualisht, ofrojmė mundėsinė e operacioneve edhe nė klinika prestigjoze nė Romė.
 • Ēdo person do tė kurohet rregullisht pas operacionit deri nė shėrimin dhe rekuperimin e tij tė plotė.
 • Staf anesteziologjik i specializuar nė Itali qė garanton mbarėvajtjen optimale tė operacionit.
 • Garanci e plotė mbi pastėrtinė, sterilitetin, pėrqindjen shumė tė vogėl tė komplikimeve.
 • Pajisje MODERNE, materiale tė cilėsisė shumė tė lartė, tė markave mė prestigjoze ndėrkombėtare.
 • Trajtime estetike me rezultate optimale sipas standardeve mė tė larta europiane.
 • ĒERTIFIKATE GARANCIE EKSKLUZIVE KEIT®

"KEIT® ofron mundėsinė e pagesave me kėste me INTERES 0% vitin e parė
  dhe kushte shumė tė favorshme vitet nė vazhdim, pa SHPENZIME EKSTRA PER JU."