Zmadhimi i gjoksit

Njė ndėr karakteristikat fizike mė tė rėndėsishme tek femrat ėshtė sigurisht gjoksi. Duke filluar qė nga puberteti, zhvillimi trupor dhe rritja e gjoksit tregon qartė se femra nuk ėshtė mė fėmijė dhe nėse kjo rritje nuk arrin pėrmasat e duhura apo ėshtė e vonuar, mund tė shoqėrohet me ndjenjėn e inferioritetit nė lidhje me shoqet e tjera. Njė gjoks i plotė, i bukur dhe i fortė e tregon femrėn mė tė re, mė tė kėndshme, mė sensuale dhe pėrveē kėsaj ėshtė burim i njė tėrheqje tė fortė seksuale. Rezultatet gjithmonė e mė natyrale tė zmadhimit tė gjoksit, falė teknikave kirurgjikale mė tė sofistikuara dhe mė tė avancuara, kėnaqin gjithmonė njė numėr tė madh tė femrave nėpėr botė. Ky operacion konsiston nė vendosjen e protezave tė posaēme, duke rimodeluar formėn dhe pėrmasat e gjoksit pėr tė arritur kėshtu njė rezultat tė natyrshėm, qoftė nė pamje ashtu edhe nė prekje.
Protezat e pėrdorura pėr kėtė ndėrhyrje kirurgjikale janė tė mbushura me xhel koeziv silikoni, njė material i sigurt, i cili jo vetėm qė garanton njė formė tė bukur anatomike tė gjoksit por jep edhe njė ndjesi shumė tė natyrshme nė prekje. Sot, pas 30 viteve kėrkimesh dhe eksperience nė operacionet e miliona femrave, ekziston siguria absolute e rezultatit tė kėtyre protezave tė gjeneratės sė fundit(lexo edhe "Protezat e gjoksit").Jetėgjatėsia e tyre konsiderohet e pėrhershme (duke respekuar moshėn nė tė cilėn ėshtė kryer ndėrhyrja). Pra, gjoksit nuk do t'i preket anatomia e tij natyrore dhe ndryshimet qė do tė pėsojė ai me kalimin e kohės, mund t’ju shtyjnė ju vetė tė kėrkoni njė rimodelim tė tij dhe njė ndėrrim eventual tė protezės, por tė paktėn 10 - 15 vjet pas operacionit tė parė. Megjithatė, shumica e femrave janė tė kėnaqura me rezultatin e tyre edhe 30 vjet pas operacionit. Profilet e reja tė protezave garantojnė njė rezultat natyral, pėr sa i pėrket formės dhe konsistencės duke e bėrė tė padukshme praninė e tyre. Eshtė provuar tashmė shkencėrisht qė, ndėrhyrja nė gjoks dhe vendosja e protezavenuk rrit rrezikun pėr kancer tė gjirit, nuk ndryshon integritetin e gjėndrave tė qumėshtit dhe mundėsinė e ushqyerjes me gji tė fėmijės dhe nuk prek funksionimin e sistemit imunitar tė organizmit.
Proēedura pėr zmadhimin e gjoksit ėshtė e mundur, pasi tė ketė pėrfunduar maturimi normal fizik dhe pėr kėtė arsye, nė pėrgjithėsi, nuk ka kundėr - indikim duke nisur qė nga moshat 18 - 20 vjeē. Nė rastet e ushqimit me qumėsht tė foshnjes, duhet pritur tė paktėn 9 muaj nga pėrfundimi i dhėnies sė gjirit, para se tė kryhet njė ndėrhyrje pėr zmadhimin e gjoksit, pėr tė shmangur kėshtu ndryshimet e pėrmasave dhe tė formės sė gjėndrės sė qumėshtit. Stafi i KEIT® duke u bazuar nė protokollet mė etike tė pėrgjegjėsisė sociale nė kirurgjinė estetike, REFUZON KĖTĖ LLOJ NDĖRHYRJE KIRURGJIKALE TEK TĖ MITURIT.
Kirurgėt estetikė tė KEIT® e kėshillojnė kėtė operacion nė rastet kur keni:

 • gjoks tė vogėl dhe nuk jeni e kėnaqur me aspektin e tij,
 • njėrin gji me formė dhe madhėsi tė ndryshme nga tjetri,
 • zbrazje tė gjoksit tė shoqėruar me njė rėnie tė tij, pėr shkak tė humbjes nė peshė, shtatzanisė, tė dhėnit gji, ose si rezultat i kalimit tė moshės,
 • ndėrhyrje tė bėrė vite mė parė nga kirurgė tė tjerė tė plastikė me rezultate tė pakėnaqshme apo proteza jo cilėsore.


Pėrse Ju duhet tė zgjidhni KEIT®:
 • Tarifa KONKURRUESE, pagesa me kėste, INTERESI 0%.
 • Kirurgė estetikė italianė me pėrvojė dhjetėra vjeēare dhe kompetencė tė lartė profesionale.
 • Operacionet i kryejmė nė klinika private me standarte tė larta nė Shqipėri.
 • Respektim maksimal i KONFIDENCIALITETIT dhe PRIVACY tė ēdo personi. Eventualisht, ofrojmė mundėsinė e operacioneve edhe nė klinika prestigjoze nė Romė.
 • Ēdo person do tė kurohet rregullisht pas operacionit deri nė shėrimin dhe rekuperimin e tij tė plotė.
 • Staf anesteziologjik i specializuar nė Itali qė garanton mbarėvajtjen optimale tė operacionit.
 • Garanci e plotė mbi pastėrtinė, sterilitetin, pėrqindjen shumė tė vogėl tė komplikimeve.
 • Pajisje MODERNE, materiale tė cilėsisė shumė tė lartė, tė markave mė prestigjoze ndėrkombėtare.
 • Trajtime estetike me rezultate optimale sipas standardeve mė tė larta europiane.
 • ĒERTIFIKATE GARANCIE EKSKLUZIVE KEIT®

"KEIT® ofron mundėsinė e pagesave me kėste me INTERES 0% vitin e parė
  dhe kushte shumė tė favorshme vitet nė vazhdim, pa SHPENZIME EKSTRA PER JU."