Zvogėlimi i gjoksit

Pa dyshim, gjoksi ėshtė karakteristika mė e lidhur me imazhin e feminilitetit. Njė gjoks i plotė dhe i fortė shoqėrohet me idenė e rinisė, shėndetit, instiktin e fortė matern dhe ushtron gjithmonė njė tėrheqje tė fortė seksuale tek meshkujt. Me rritjen e moshės dhe zhvillimit trupor, sidomos gjatė pubertetit, gjoksi pėson njė zmadhim tė shpejtė brenda njė kohe tė shkurtėr. Njė rritje proporcionale e tij pėrbėn njė nga aspektet mė tė rėndėsishme tė hijeshisė sė trupit femėror. Nga ana tjetėr, njė vėllim i tepruar i gjoksit nuk prek vetėm anėn estetike, por shumė shpesh sjell probleme psikologjike, fizike dhe funksionale. Gjendja e hipertrofisė sė gjirit, sidomos nė masė tė madhe, mund tė kushtėzojė shqetėsime, jo vetėm tė karakterit estetik, por edhe funksional: tėrheqja e dhimbshme e lėkurės, kėrrusje dhe deformime tė shtyllės kurrizore, infiamacion e dhimbje tė muskujve tė shpinės, infeksione lėkure dhe ekzema. Pėrveē kėsaj, shpesh bėhet e vėshtirė ose e pamundur edhe ushqimi me gji i foshnjes, pasi gjatė shtatzėnisė njė gjoks voluminoz pėson njė rritje akoma mė tė egzagjeruar si pasojė e stimulimit hormonal.

Egzistojnė hipertrofi tė pastra tė gjirit, si rrjedhojė e shtimit tė gjėndrave, sidomos gjatė periudhės sė adoleshencės, hipertrofi mikse nė tė cilat komponenti gjėndėror ėshtė infiltruar bollshėm nga ind dhjamor, tipike tek gratė pas shtatzėnisė, ose hipertrofi eskluzivisht dhjamore, pra tė lidhura me obezitetin ose mbipeshėn. Pėr njė rekuperim tė shpejtė estetik, psikologjik dhe funksional nevojitet mastoplastika reduktuese, ndėrhyrje kirurgjikale e kėshilluar edhe para moshės 18 vjeēare, pa ndikim nė aftėsinė e ushqyerjes me gji. Zvogėlimi i gjoksit parashikon reduktimin e arsyeshėm tė vėllimit tė tepėrt tė tij dhe rimodelimin e pjesės sė mbetur, qė konsiston nė ripozicionimin e gjėndrave tė mbetura, areolės dhe kokrrės sė gjirit. Rezultati i ndėrhyrjes kirurgjikale ėshtė i PĖRHERSHĖM.

Kirurgėt estetikė tė KEIT® e kėshillojnė zvogėlimin e gjoksit nė rastet kur:

 • gjoksi ėshtė shumė i madh dhe nė dis - proporcion me pjesėn tjetėr tė trupit,
 • gjoksi  ėshtė i varur dhe i rėndė me areolėn qė sheh poshtė dhe shkakton dhimbje shpine si pasojė e peshės.


Pėrse Ju duhet tė zgjidhni KEIT®:
 • Tarifa KONKURRUESE, pagesa me kėste, INTERESI 0%.
 • Kirurgė estetikė italianė me pėrvojė dhjetėra vjeēare dhe kompetencė tė lartė profesionale.
 • Operacionet i kryejmė nė klinika private me standarte tė larta nė Shqipėri.
 • Respektim maksimal i KONFIDENCIALITETIT dhe PRIVACY tė ēdo personi. Eventualisht, ofrojmė mundėsinė e operacioneve edhe nė klinika prestigjoze nė Romė.
 • Ēdo person do tė kurohet rregullisht pas operacionit deri nė shėrimin dhe rekuperimin e tij tė plotė.
 • Staf anesteziologjik i specializuar nė Itali qė garanton mbarėvajtjen optimale tė operacionit.
 • Garanci e plotė mbi pastėrtinė, sterilitetin, pėrqindjen shumė tė vogėl tė komplikimeve.
 • Pajisje MODERNE, materiale tė cilėsisė shumė tė lartė, tė markave mė prestigjoze ndėrkombėtare.
 • Trajtime estetike me rezultate optimale sipas standardeve mė tė larta europiane.
 • ĒERTIFIKATE GARANCIE EKSKLUZIVE KEIT®

"KEIT® ofron mundėsinė e pagesave me kėste me INTERES 0% vitin e parė
  dhe kushte shumė tė favorshme vitet nė vazhdim, pa SHPENZIME EKSTRA PER JU."