Ngritja e gjoksit - Lifting

Gjoksi, pa dyshim, luan njė rol kryesor nė bukurinė dhe hijeshinė e trupit tė femrės. Nje gjoks i plotė dhe i fortė, i cili shoqėrohet me idenė e rinisė dhe shėndetit, ushtron gjithmonė edhe njė tėrheqje tė fortė seksuale tek meshkujt. Sidoqoftė, si rrjedhojė e trashėgimisė gjenetike apo akoma mė shpesh, me kalimin e viteve, pėrgjithėsisht, gjoksi tenton tė boshatiset dhe tė varet. Ky fenomen mund tė verifikohet edhe nė moshė tė re, si pasojė e shtatzėnive dhe ushqyerjes sė foshnjes me qumėsht gjiri. Nėn ndikimin hormonal gjatė shtatzėnive dhe mė pas, gjatė ushqyerjes me gji tė foshjes, gjoksi fryhet dhe rritet si dimension. Lėkura qė mbulon gjėndrėn mamare tėrhiqet, tendoset dhe gradualisht humbet elasticitetin e saj nėn influencėn e peshės sė gjirit. Pasi ndėrpritet ushqyerja me qumėsht e fėmijės dhe pėrfundon stimulimi hormonal, gjoksi humbet madhėsinė e fituar dhe boshatiset. Lėkura, tashmė e tendosur dhe jo - elastike, nuk arrin tė kryejė funksionin e saj mbajtės, nuk ri - fiton dot mė tonicitetin dhe elasticitetin e mėparshėm dhe si rrjedhojė gjoksi paraqitet i varur, i boshatisur dhe me smaljatura. Njė tjetėr fenomen i ngjashėm me shtatzėninė ėshtė edhe humbja e madhe dhe e menjėhershme nė peshė, e cila bėn qė gjoksi tė boshatiset dhe varet. Po ashtu edhe forca qė ushtron graviteti dhe ndryshimet graduale qė pėson trupi i femrės me kalimin e viteve, sjellin progresivisht njė inestetizėm tė tillė.

Ky problem mund tė rregullohet me operacionin e lifting tė gjoksit, i cili eleminon lėkurėn e tepėrt dhe ngre gjėndrėn e gjirit nė pozicionin e saj natyral, duke i rikthyer origjinalitetin dhe bukurinė. Kjo procedurė ka si qėllim rimodelimin e gjoksit duke e ngritur dhe pėrmirėsuar formėn pėr t’i dhuruar njė pamje mė tė plotė. Si rrjedhojė gjoksi do tė duket mė i fortė, voluminoz dhe i bukur duke i rikthyer trupit femėror rininė dhe freskinė e mėparshme.

Kirurgėt estetikė tė KEIT® kėshillojnė kėtė operacion nė rastet kur:

 • gjoksi ėshtė i zbutur, i lėshuar dhe me lėkurė tė tepėrt,
 • ka boshatisje dhe lėshim tė gjirit nė rastet e shtatzėnive, ushqyerjes sė fėmijės me qumėsht, dobėsimit, zhvillimit tė tepruar tė tij nė adoleshencė apo edhe kalimit tė moshės.


Pėrse Ju duhet tė zgjidhni KEIT®:
 • Tarifa KONKURRUESE, pagesa me kėste, INTERESI 0%.
 • Kirurgė estetikė italianė me pėrvojė dhjetėra vjeēare dhe kompetencė tė lartė profesionale.
 • Operacionet i kryejmė nė klinika private me standarte tė larta nė Shqipėri.
 • Respektim maksimal i KONFIDENCIALITETIT dhe PRIVACY tė ēdo personi. Eventualisht, ofrojmė mundėsinė e operacioneve edhe nė klinika prestigjoze nė Romė.
 • Ēdo person do tė kurohet rregullisht pas operacionit deri nė shėrimin dhe rekuperimin e tij tė plotė.
 • Staf anesteziologjik i specializuar nė Itali qė garanton mbarėvajtjen optimale tė operacionit.
 • Garanci e plotė mbi pastėrtinė, sterilitetin, pėrqindjen shumė tė vogėl tė komplikimeve.
 • Pajisje MODERNE, materiale tė cilėsisė shumė tė lartė, tė markave mė prestigjoze ndėrkombėtare.
 • Trajtime estetike me rezultate optimale sipas standardeve mė tė larta europiane.
 • ĒERTIFIKATE GARANCIE EKSKLUZIVE KEIT®

"KEIT® ofron mundėsinė e pagesave me kėste me INTERES 0% vitin e parė
  dhe kushte shumė tė favorshme vitet nė vazhdim, pa SHPENZIME EKSTRA PER JU."