Trapianti i flokėve

Flokėt luajnė njė rol tė rėndėsishėm nė aspektin fizik tė njeriut. Edhe nė njė fytyrė tė bukur, mungesa e flokėve bėhet shkak qė ajo tė humbasė njė pjesė tė hijeshisė sė saj. Flokė tė dendur dhe tė fortė e tregojnė mashkullin mė tė ri dhe mė tė pashėm.
Rėnia e parakohshme e flokėve ėshtė sigurisht, njė fenomen mė i shpeshtė tek meshkujt, por qė shfaqet akoma mė problematik tek femrat, i shoqėruar sidomos edhe me humbje tė vetėvlerėsimit apo depresion psikologjik dhe shpirtėror. Flokėt rriten, bien dhe zėvendėsohen sipas njė cikli natural fiziologjik, ndaj nuk duhet tė preokupohemi nėse gjatė krehjes gjejmė flokė tė mbetur nė krehėr, pasi kėta do tė zėvendėsohen nga flokė tė rinj, tė fortė. Kur fillon rėnia e flokėve bėhet fjalė pėr njė rrallim progresiv, pasi faza e rritjes reduktohet dhe fija e flokut ėshtė gjithmonė mė e shkurtėr dhe e hollė ndėrsa rrėnja zvogėlohet gjithmonė e mė tepėr. Megjithėse nė varėsi tė faktorėve dhe zhvillimit tė saj, rėnia e flokėve mund tė klasifikohet nė disa kategori, mbi 70% e meshkujve pas moshės 30 vjeēare janė tė prekur nga rėnia e flokėve androgjenike ose seborroike e cila ėshtė e trashėguar. Shkaktohet nga njė ndjeshmėri e lindur (gjenetike) e rrėnjėve tė flokėve ndaj hormoneve mashkullore. Po ashtu edhe stresi dhe prodhimi i tepruar i zbokthit ndikon negativisht. Rėnia e flokėve fillon ngadalė dhe gradualisht, fillimisht nė pjesėn e ballit dhe derisa stabilizohet. Pothuasje gjithmonė mbetet njė zonė e mbushur me flokė nė pjesėn e pasme tė kokės si dhe nė zonėn e tėmthave. Nė disa raste mund tė vėrehet njė rėnie e flokėve e cila ndalet spontanisht. Shkaqet kryesore janė probleme tė sistemit imunologjik, stresi, temperatura e lartė trupore, lindja (femrat), ndėrhyrje kirurgjikale, mungesė e fortė vitaminash, proteinash, kripėrash minerale, disa lloje trajtimesh me barna etj.
Edhe tek femrat, me kalimin e viteve, flokėt mund tė rrallohen nė mėnyrė fiziologjike por nganjėherė, mund tė paraqiten forma tė rėnies androgjenetike e cila shpesh ėshtė e trashėguar. Kjo rėnie, nė krahasim me meshkujt, ėshtė mė e ngadaltė dhe graduale por rrallimi i flokėve ėshtė mė i pėrhapur. Shkak i kėtij problemi mund tė jetė njė ērregullim hormonal si pasojė e njė diete tė gabuar, ushqimi me gji i fėmijės, menopauza, stresi, pėrdorimi i disa barnave, patologji tė vezoreve dhe gjendrave surrenale, apo edhe efekti i tepruar i hormoneve mashkullore nė lėkurėn e kokės. Trajtimi i kėtyre inestetizmave, nė disa raste, mund tė tentohet fillimisht nėpėrmjet pėrdorimit tė barnave tė ndryshme, pėr tė bllokuar apo ngadalėsuar rėnien e flokėve.
Pėr tė reduktuar zonat pa flokė dhe pėr tė pėrmirėsuar pamjen estetike, mund tė aplikohet trapianti i flokėve, i cili ėshtė njė procedurė qė synon mbushjen apo dendėsimin me flokė tė zonave tė caktuara tė kokės. Flokėt merren nga pjesa e pasme e kokės tė personit, ku janė mė tė dendur dhe vendosen nė zonat e planifikuara. Trapianti nuk rekomandohet nė ato raste kur zonat pa flokė janė shumė tė mėdha dhe pjesa e pasme e kokės ku duhet tė merren fijet pėr trapiant nuk ka sasi tė mjaftueshme flokėsh. Ėshtė e kėshillueshme qė trapianti tė kryhet pas moshės 24 – 25 vjeē kur rėnia e flokėve tashmė ėshtė stabilizuar.
Kirurgėt estetikė tė KEIT® e kėshillojnė proēedurėn e trapiantit tė flokėve nė rastet kur:

 • ka zona pa flokė nė pjesėn e pėrparme dhe tė sipėrme tė kokės,
 • ka hapėsira me flokė tė rralluar (me qėllim dendėsimin e kėtyre zonave).


Pėrse Ju duhet tė zgjidhni KEIT®:
 • Tarifa KONKURRUESE, pagesa me kėste, INTERESI 0%.
 • Kirurgė estetikė italianė me pėrvojė dhjetėra vjeēare dhe kompetencė tė lartė profesionale.
 • Operacionet i kryejmė nė klinika private me standarte tė larta nė Shqipėri.
 • Respektim maksimal i KONFIDENCIALITETIT dhe PRIVACY tė ēdo personi. Eventualisht, ofrojmė mundėsinė e operacioneve edhe nė klinika prestigjoze nė Romė.
 • Ēdo person do tė kurohet rregullisht pas operacionit deri nė shėrimin dhe rekuperimin e tij tė plotė.
 • Staf anesteziologjik i specializuar nė Itali qė garanton mbarėvajtjen optimale tė operacionit.
 • Garanci e plotė mbi pastėrtinė, sterilitetin, pėrqindjen shumė tė vogėl tė komplikimeve.
 • Pajisje MODERNE, materiale tė cilėsisė shumė tė lartė, tė markave mė prestigjoze ndėrkombėtare.
 • Trajtime estetike me rezultate optimale sipas standardeve mė tė larta europiane.
 • ĒERTIFIKATE GARANCIE EKSKLUZIVE KEIT®

"KEIT® ofron mundėsinė e pagesave me kėste me INTERES 0% vitin e parė
  dhe kushte shumė tė favorshme vitet nė vazhdim, pa SHPENZIME EKSTRA PER JU."