Rimodelimi i krahėve

Krahėt, kjo pjesė e rėndėsishme qoftė funksionale e qoftė estetike, na bėjnė tė dukemi mė tė bukur, mė tė rinj dhe mė tė shėndetshėm. Simbol i energjisė dhe forcės, me formėn, konsistencėn dhe aspektin e tyre, luajnė njė rol tė veēantė nė hijeshinė e trupit njerėzor. E sidoqoftė, kalimi i viteve shkakton humbjen e tonit muskular dhe tė elasticitetit tė lėkurės e si rrjedhojė varjen e saj, duke bėrė kėshtu qė krahėt tė humbasin formėn e tyre tė mėparshme. Po ashtu, edhe forca e gravitetit ushtron nė mėnyrė graduale dhe tė vazhdueshme influencėn e saj negative nė humbjen e formės dhe tonit muskular, duke shkaktuar varjen e indeve tė kėtyre zonave.

Shpesh, depozitat e dhjamit dhe lėkura e tepėrt nė zonėn e krahėve, nuk ėshtė e mundur tė eliminohen me dietė dhe pėrbėjnė, nė kėtė rast, njė problem tė pėrhershėm pėr personin. Njė dietė e fortė dhe humbja e shpejtė nė peshė mund tė shkaktojė edhe tek femrat apo meshkujt e rinj (edhe 18 - 20 vjeēarė) njė lėshim dhe varje tė lėkurės sė krahėve duke krijuar deformime dhe bezdi nė jetėn e pėrditshme, si skuqje dhe djegie tė lėkurės nė zonat e fėrkimit. Kjo mund tė shoqėrohet nė disa raste, me kalimin e kohės, edhe me infeksione dhe plagė tė lėkurės nė zonėn e sqetullave, tė vėshtira pėr tu trajtuar me mjekime dhe antibiotikė. Kjo papėrsosmėri nuk ėshtė e lidhur gjithmonė vetėm me mbipeshėn, por ėshtė edhe produkt i humbjes sė tonit dhe elasticitetit tek persona me peshė normale. Bėhet fjalė pėr njė zonė veēanėrisht kritike, sepse edhe nė moshė tė re, nė varėsi tė faktorėve gjenetikė, tė mėnyrės sė jetesės, aktivitetit sportiv qė kryhet etj., mund tė paraqiten deformime dhe varje tė lėkurės sė krahėve.

Ndėrhyrja kirurgjikale e rimodelimit tė krahėve konsiston nė eliminimin e lėkurės dhe dhjamit tė tepėrt dhe tonifikimin e tyre, pėr tė arritur kėshtu njė rezultat harmonik dhe optimal.

Kirurgėt estetikė KEIT® ju kėshillojnė rimodelimin e krahėve kur:

 • ka akumulim dhjami tė tepėrt nė zonėn e krahėve,
 • krahėt janė tė butė, me smaljatura tė dukshme apo me lėkurė tė tepėrt dhe tė rrudhosur, si pasojė e konstruktit tuaj gjenetik apo edhe efektit tė forcės sė gravitetit,
 • ka lėkurė tė tepėrt dhe tė varur pėr shkak tė moshės apo tė humbjes sė madhe dhe tė shpejtė nė peshė.


Pėrse Ju duhet tė zgjidhni KEIT®:
 • Tarifa KONKURRUESE, pagesa me kėste, INTERESI 0%.
 • Kirurgė estetikė italianė me pėrvojė dhjetėra vjeēare dhe kompetencė tė lartė profesionale.
 • Operacionet i kryejmė nė klinika private me standarte tė larta nė Shqipėri.
 • Respektim maksimal i KONFIDENCIALITETIT dhe PRIVACY tė ēdo personi. Eventualisht, ofrojmė mundėsinė e operacioneve edhe nė klinika prestigjoze nė Romė.
 • Ēdo person do tė kurohet rregullisht pas operacionit deri nė shėrimin dhe rekuperimin e tij tė plotė.
 • Staf anesteziologjik i specializuar nė Itali qė garanton mbarėvajtjen optimale tė operacionit.
 • Garanci e plotė mbi pastėrtinė, sterilitetin, pėrqindjen shumė tė vogėl tė komplikimeve.
 • Pajisje MODERNE, materiale tė cilėsisė shumė tė lartė, tė markave mė prestigjoze ndėrkombėtare.
 • Trajtime estetike me rezultate optimale sipas standardeve mė tė larta europiane.
 • ĒERTIFIKATE GARANCIE EKSKLUZIVE KEIT®

"KEIT® ofron mundėsinė e pagesave me kėste me INTERES 0% vitin e parė
  dhe kushte shumė tė favorshme vitet nė vazhdim, pa SHPENZIME EKSTRA PER JU."