Lifting i kofshėve

Kėmbė perfekte qė i rezistojnė kalimit tė viteve, a ėshtė e mundur? Kėmbė tė holla, tonike, pa lėkurė tė varur dhe tė rrudhur? Njė faktor i rėndėsishėm, qė duhet patur parasysh, ėshtė pa dyshim toni i indeve, sidomos ai i pjesės sė brendshme tė kofshėve, tė prirura pėr t’u relaksuar dhe varur. Bėhet fjalė pėr njė zonė veēanėrisht kritike, sepse edhe nė moshė tė re, nė varėsi tė faktorėve gjenetikė, tė mėnyrės sė jetesės, aktivitetit sportiv qė kryhet etj., mund tė paraqiten deformime dhe varje tė lėkurės sidomos nė pjesėn e brendshme tė kofshėve. Njė dietė e fortė dhe humbja e shpejtė nė peshė, mund tė shkaktojnė edhe tek femrat e reja (18 - 20 vjeēare) njė lėshim dhe varje tė lėkurės sė kofshėvė, duke krijuar deformime dhe bezdi nė jetėn e pėrditshme, si skuqje dhe djegie tė lėkurės nė zonat e fėrkimit. Kjo mund tė shoqėrohet nė disa raste, me kalimin e kohės, edhe me infeksione dhe plagė tė lėkurės nė kėtė pjesė tė kofshėve, tė vėshtira pėr t'u trajtuar me mjekime dhe antibiotikė. Depozitat e dhjamit dhe lėkura e tepėrt nė zonėn e kofshėve, nuk ėshtė e mundur tė eliminohen me dietė dhe pėrbėjnė, nė kėtė rast, njė problem tė pėrhershėm pėr femrėn. Kjo papėrsosmėri nuk ėshtė e lidhur gjithmonė vetėm me mbipeshėn, por ėshtė edhe produkt i humbjes sė tonit dhe elasticitetit tek persona me peshė normale, pasi forca e gravitetit dhe vitet qė kalojnė lėnė gjurmėt e tyre tek secili prej nesh. Qėllimi i lifting tė kofshėve ėshtė forcimi dhe rimodelimi i kėmbėve tuaja, sidomos nė pjesėn e brendshmė tė tyre. Kjo ndėrhyrje shpesh kombinohet me konsolidimin e vitheve dhe rimodelimin eventual tė ijeve, belit dhe barkut.

Kirurgėt estetikė KEIT® e kėshillojnė lifting e kofshėve kur:

 • kofshėt janė tė buta, me smaljatura tė dukshme apo me lėkurė tė tepėrt dhe tė rrudhosur, si pasojė e konstruktit tuaj gjenetik apo edhe efektit tė forcės sė gravitetit dhe moshės.
 • pjesa e brendshme e kofshėve ėshtė e varur, pėr shkak tė humbjes sė madhe dhe tė shpejtė nė peshė.


Pėrse Ju duhet tė zgjidhni KEIT®:
 • Tarifa KONKURRUESE, pagesa me kėste, INTERESI 0%.
 • Kirurgė estetikė italianė me pėrvojė dhjetėra vjeēare dhe kompetencė tė lartė profesionale.
 • Operacionet i kryejmė nė klinika private me standarte tė larta nė Shqipėri.
 • Respektim maksimal i KONFIDENCIALITETIT dhe PRIVACY tė ēdo personi. Eventualisht, ofrojmė mundėsinė e operacioneve edhe nė klinika prestigjoze nė Romė.
 • Ēdo person do tė kurohet rregullisht pas operacionit deri nė shėrimin dhe rekuperimin e tij tė plotė.
 • Staf anesteziologjik i specializuar nė Itali qė garanton mbarėvajtjen optimale tė operacionit.
 • Garanci e plotė mbi pastėrtinė, sterilitetin, pėrqindjen shumė tė vogėl tė komplikimeve.
 • Pajisje MODERNE, materiale tė cilėsisė shumė tė lartė, tė markave mė prestigjoze ndėrkombėtare.
 • Trajtime estetike me rezultate optimale sipas standardeve mė tė larta europiane.
 • ĒERTIFIKATE GARANCIE EKSKLUZIVE KEIT®

"KEIT® ofron mundėsinė e pagesave me kėste me INTERES 0% vitin e parė
  dhe kushte shumė tė favorshme vitet nė vazhdim, pa SHPENZIME EKSTRA PER JU."