Rimodelimi i vitheve - Gluteoplastika

Ana “B” e femrės ka qėnė dhe mbetet gjithmonė simbol i bukurisė dhe krenarisė sė saj, si dhe qendėr e vėmendjes sė vėshtrimeve mashkullore, pėr sensualitetin qė paraqet. Vithet e rrumbullakosura, tonike, konsiderohen gjithmonė e mė shpesh jo vetėm si shprehje e feminilitetit, por edhe e njė forme fizike rinore dhe tė stėrvitur. Estetikisht, vithet shumė tė rėna tregojnė kėmbėt mė tė shkurtra duke humbur kėshtu bukurinė e gjithė figurės trupore.

Njė rėnie e madhe dhe e menjėhershme nė peshė, por edhe forca e gravitetit dhe kalimi i viteve, janė shkaku kryesor pėr humbjen e tonicitetit tė fundshpinės. Pėrveē kėsaj, njė rol tė rėndėsishėm nė formėn dhe tonicitetin e muskujve tė vitheve luan edhe trashėgimia gjenetike. Pra, njė fundshpinė e sheshtė pas dhe e gjerė anash e cila ėshtė karakteristikė e trupit tė femrės qė nė moshėn e pubertetit, nuk ėshtė e mundur tė rekuperohet dhe pėrmirėsohet duke kryer aktivitet fizik. Pėr kėtė arsye, kohėt e fundit, rimodelimit tė vitheve po u kushtohet njė vėmėndje e madhe edhe nga ana e kirurgėve estetikė.

Gluteoplastika, kjo teknikė e re e kirurgjisė estetike, ka lindur nė Brazil ku edhe nė ditėt e sotme ka arritur zhvillimin dhe perfeksionimin e saj maksimal. Vithet, shpesh, kanė nevojė pėr njė ndėrhyrje tė dyfishtė estetike. Pėrveē akumulimit tė padėshirueshėm tė celulitit, kjo zonė ėshtė subjekt edhe i njė inestetizmi tjetėr tė pėrhapur, qė ėshtė lėshimi i lėkurės dhe i indeve. Kirurgėt e stafit tė KEIT®, sipas nevojės, e realizojnė kėtė lloj operacioni nėpėrmjet kombinimit tė disa teknikave. Nėse sasia e dhjamit qė nevojitet pėr rimodelimin ėshtė e mjaftueshme, gluteoplastika do tė realizohet me lipofilling ose lipostrukturė. Nė rast tė kundėrt, procedohet me aplikimin e protezave specifike tė gjeneratės sė fundit, duke e kombinuar shpesh edhe me liposkulpturė.

Kirurgėt plastik tė KEIT® e kėshillojnė kėtė procedurė kur keni:

 • vithe tė sheshta me volum tė pamjaftueshėm ose nė dispropocion me pjesėn tjetėr tė trupit,
 • vithe tė pa tonifikuara pėr shakak tė dobėsimit apo kalimit tė moshės,
 • asimetri tė dukshme tė tė dy anėve tė vitheve, tė shkaktuara nga faktorė tė ndryshėm.


Pėrse Ju duhet tė zgjidhni KEIT®:
 • Tarifa KONKURRUESE, pagesa me kėste, INTERESI 0%.
 • Kirurgė estetikė italianė me pėrvojė dhjetėra vjeēare dhe kompetencė tė lartė profesionale.
 • Operacionet i kryejmė nė klinika private me standarte tė larta nė Shqipėri.
 • Respektim maksimal i KONFIDENCIALITETIT dhe PRIVACY tė ēdo personi. Eventualisht, ofrojmė mundėsinė e operacioneve edhe nė klinika prestigjoze nė Romė.
 • Ēdo person do tė kurohet rregullisht pas operacionit deri nė shėrimin dhe rekuperimin e tij tė plotė.
 • Staf anesteziologjik i specializuar nė Itali qė garanton mbarėvajtjen optimale tė operacionit.
 • Garanci e plotė mbi pastėrtinė, sterilitetin, pėrqindjen shumė tė vogėl tė komplikimeve.
 • Pajisje MODERNE, materiale tė cilėsisė shumė tė lartė, tė markave mė prestigjoze ndėrkombėtare.
 • Trajtime estetike me rezultate optimale sipas standardeve mė tė larta europiane.
 • ĒERTIFIKATE GARANCIE EKSKLUZIVE KEIT®

"KEIT® ofron mundėsinė e pagesave me kėste me INTERES 0% vitin e parė
  dhe kushte shumė tė favorshme vitet nė vazhdim, pa SHPENZIME EKSTRA PER JU."