Qepallat, qeskat e syve - Blefaroplastika

Bukuria e syve shpesh pėrcakton edhe hijeshinė estetike tė tė gjithė fytyrės, jo vetėm tek tek femrat por edhe tek meshkujt. Njė vėshtrim i bukur, plot dritė, jetė dhe optimizėm, e tregon mashkullin mė tė ri, mė tė fortė dhe sigurisht mė tė pashėm. Lėkura nė zonėn pėrreth syve ėshtė e hollė dhe transparente, pra shumė e ekspozuar ndaj agresionit tė agjentėve tė brendshėm dhe tė jashtėm, pėr kėtė arsye kjo ėshtė edhe pjesa mė e brishtė dhe delikate e fytyrės. Pesha e viteve qė kalojnė, ekspozimi i vazhdueshėm dhe i tepruar ndaj rrezeve tė Diellit, predispozimi gjenetik, dhe ndonjėherė edhe stresi, shkaktojnė njė rėnie dhe varje tė zonės sė qepallės, e cila manifestohet me shtim tė lėkurės nė pjesėn e sipėrme tė syrit dhe nė ato qė quhen “qeska” nė pjesėn e poshtme tė tij. Bukuria e syrit pėrcakton hijeshinė estetike tė sė gjithė fytyrės edhe tek meshkujt. Qepallat e varura dhe qeskat poshtė syve pėrveēse kompromentojnė aspektin fizik tė gjithė fytyrės duke prezantuar njė vėshtrim tė lodhur, pa dritė dhe jetė, mund tė shkaktojnė edhe njė zvogėlim tė fushėpamjes sė syrit. Shpesh, kėto inestetizma janė tė pranishėm pėr shkak tė faktorėve gjenetikė, pėr kėtė arsye korrigjimi me anė tė kirurgjisė estetike mund tė kėshillohet edhe tek meshkuj nė moshė tė re.
Blefaroplastika ėshtė njė ndėrhyrje kirurgjikale estetike qė ka si qėllim “tė lehtėsojė” vėshtrimin, duke ndėrhyrė nė mėnyrė preēize pėrgjatė linjės natyrale tė qepallave nėpėrmjet eliminimit tė lėkurės, qeskave dhe dhjamit tė tepėrt, pa lėnė shenja tė dukshme. Ky operacion, ashtu si ēdo trajtim tjetėr estetik qė ofron rezultate optimale, ndikon shumė edhe nė rritjen e vetėvlerėsimit dhe optimizmit tė mashkullit.
Edhe personazhe tė njohura si Chuck Norris i janė drejtuar kirurgut estetik pėr tė rimodeluar qepallat dhe eliminuar qeskat poshtė syve. Teorikisht, rezultatet e arritura, nė varėsi tė moshės kur kryhet operacioni, janė tė pėrhershme, por pėr shkaqe fiziologjike tė procesit tė plakjes ato do tė zgjasin tė paktėn 10 - 15 vjet. Blefaroplastika rikthen njė fytyrė dhe njė vėshtrim tė freskėt, plot hijeshi dhe pėrmirėson ndjeshėm fushėpamjen.
Kirurgėt estetikė tė KEIT® ju kėshillojnė procedurėn e blefaroplastikės nė rastet kur keni:

 • qeska rreth syve si pasojė e grumbullimit tė dhjamit,
 • lėkurė tė tepėrt mbi sy dhe qepalla tė rėna qė rėndojnė pamjen dhe paraqesin vėshtrim tė lodhur,
 • qepalla tė varura dhe qeska poshtė syve sipasojė e kalimit tė viteve apo edhe e trashėgimisė familiare.


Pėrse Ju duhet tė zgjidhni KEIT®:
 • Tarifa KONKURRUESE, pagesa me kėste, INTERESI 0%.
 • Kirurgė estetikė italianė me pėrvojė dhjetėra vjeēare dhe kompetencė tė lartė profesionale.
 • Operacionet i kryejmė nė klinika private me standarte tė larta nė Shqipėri.
 • Respektim maksimal i KONFIDENCIALITETIT dhe PRIVACY tė ēdo personi. Eventualisht, ofrojmė mundėsinė e operacioneve edhe nė klinika prestigjoze nė Romė.
 • Ēdo person do tė kurohet rregullisht pas operacionit deri nė shėrimin dhe rekuperimin e tij tė plotė.
 • Staf anesteziologjik i specializuar nė Itali qė garanton mbarėvajtjen optimale tė operacionit.
 • Garanci e plotė mbi pastėrtinė, sterilitetin, pėrqindjen shumė tė vogėl tė komplikimeve.
 • Pajisje MODERNE, materiale tė cilėsisė shumė tė lartė, tė markave mė prestigjoze ndėrkombėtare.
 • Trajtime estetike me rezultate optimale sipas standardeve mė tė larta europiane.
 • ĒERTIFIKATE GARANCIE EKSKLUZIVE KEIT®

"KEIT® ofron mundėsinė e pagesave me kėste me INTERES 0% vitin e parė
  dhe kushte shumė tė favorshme vitet nė vazhdim, pa SHPENZIME EKSTRA PER JU."