Rimodelimi i veshėve - Otoplastika

Edhe veshėt, megjithėse nuk kanė njė pozicion qėndror nė fytyrė, luajnė njė rol tė veēantė pėr hijeshinė e imazhit tė mashkullit. Deformime tė ndryshme mund tė prekin njė ose tė dy veshėt njėherėsh dhe manifestohen zakonisht me njė keqformim tė kėrcit, i cili, duke mos u pėrthyer qėndron i drejtė dhe i sheshtė. Si rrjedhojė veshėt qėndrojnė tė hapur (llapushė) dhe janė nė kontrast me formėn e kokės, qafės dhe gjithė fytyrės. Ky difekt i lindur qė vėrehet shpesh edhe tek meshkujt, shkakton njė problem tė vėrtetė estetik edhe pse nuk prek aspak funksionimin e organit. Ndėrsa femrat, qė tė vogla kanė mundėsinė qė tė mbulojnė kėtė difekt me flokėt e gjatė, pėr meshkujt njė deformim i dukshėm ėshtė njė problem evident, i cili nuk mund tė mbulohet. Kjo mund tė shoqėrohet shpesh edhe me humbje tė vetėvlerėsimit, duke filluar qė nė moshė fėmijėnore e mė pas kur individi arrin moshėn madhore. Edhe personazhe tė njohur tė botės sė spektaklit si Brad Pitt i janė drejtuar kirurgut estetik pėr tė rimodeluar veshėt e tyre.
Otoplastika ėshtė ndėrhyrja e kirurgjisė estetike e cila korrigjon veshėt e hapur apo edhe deformime tė ndryshme. Kjo procedurė kirurgjikale, e kryer nga duar eksperte, bėn tė mundur korrigjimin shumė tė kėnaqshėm dhe pa shenja tė dukshme tė deformimit tė veshėve, sidomos “veshėt llapushė”, duke i vendosur nė njė pozicion mė korrekt dhe duke krijuar njė raport tė kėndshėm tė tyre nė harmoni me kokėn dhe fytyrėn. Sipas rasteve, mund tė nevojitet njė ndėrhyrje nė tė dy veshėt ose vetėm nė njėrin prej tyre dhe teknika kirurgjikale mund tė ndryshojė nga njėri vesh tek tjetri. Ky ndėrhyrje kirurgjikale estetike nuk ka asnjė efekt negativ mbi dėgjimin.
Kirurgėt estetikė tė KEIT® ju kėshillojnė operacionin e otoplastikės nė rastet kur keni:

 • veshė tė hapur anash, llapushė,
 • asimetri apo keqformime tė njėrit ose tė dy veshėve,
 • asimetri tė palave tė kėrcit tė veshit.


Pėrse Ju duhet tė zgjidhni KEIT®:
 • Tarifa KONKURRUESE, pagesa me kėste, INTERESI 0%.
 • Kirurgė estetikė italianė me pėrvojė dhjetėra vjeēare dhe kompetencė tė lartė profesionale.
 • Operacionet i kryejmė nė klinika private me standarte tė larta nė Shqipėri.
 • Respektim maksimal i KONFIDENCIALITETIT dhe PRIVACY tė ēdo personi. Eventualisht, ofrojmė mundėsinė e operacioneve edhe nė klinika prestigjoze nė Romė.
 • Ēdo person do tė kurohet rregullisht pas operacionit deri nė shėrimin dhe rekuperimin e tij tė plotė.
 • Staf anesteziologjik i specializuar nė Itali qė garanton mbarėvajtjen optimale tė operacionit.
 • Garanci e plotė mbi pastėrtinė, sterilitetin, pėrqindjen shumė tė vogėl tė komplikimeve.
 • Pajisje MODERNE, materiale tė cilėsisė shumė tė lartė, tė markave mė prestigjoze ndėrkombėtare.
 • Trajtime estetike me rezultate optimale sipas standardeve mė tė larta europiane.
 • ĒERTIFIKATE GARANCIE EKSKLUZIVE KEIT®

"KEIT® ofron mundėsinė e pagesave me kėste me INTERES 0% vitin e parė
  dhe kushte shumė tė favorshme vitet nė vazhdim, pa SHPENZIME EKSTRA PER JU."