Lifting i fytyrės

Fytyra, sigurisht, luan njė rol kryesor nė aspektin fizik tė ēdo njeriu dhe prezantimin e tij nė shoqėri, si shprehje e formės fizike dhe shpirtėrore, vitalitetit, inteligjencės. Njė ekspozim i gjatė ndaj rrezeve tė Diellit, stresi i jetės sė pėrditshme, njė ushqim jo i rregullt, tymi i duhanit, efektet e forcės sė gravitetit dhe kalimi i viteve, shkaktojnė shenja tė paevitueshme nė fytyrė dhe gushė. Kėto gjurmė tė kohės manifestohen me rrudha pak a shumė tė theksuara pėrreth syve, midis hundės dhe buzėve, me varjen poshtė tė faqeve dhe formimin e depozitave tė dhjamit tė lokalizuara kryesisht nė mjekėrr dhe gushė.
Edhe meshkujt, sidomos kėto vitet e fundit, e kanė ndjerė tė nevoshjme t’i drejtohen gjithmonė e mė tėpėr kirurgut estetik pėr tė pėrfituar nga rezultatet mahnitėse tė lifting, i njohur shpesh si operacioni i rinimit tė fytyrės. Me anė tė kėsaj procedure bėhet e mundur eliminimi i rrudhave dhe dhjamit tė tepėrt, ripozicionimi i muskujve dhe tėrheqja e lėkurės sė fytyrės dhe gushės. Nuk ka limit moshe pėr kryerjen e kėsaj ndėrhyrje kirurgjikale. Pjesa mė e madhe e meshkujve qė konsultohen me kirurgėt estetikė pėr kėto probleme ėshtė nga 40 deri 60 vjeē, por lifting i fytyrės mund tė kryhet me shumė sukses edhe tek individėt 70 - 80 vjeēarė. Kandidatėt idealė pėr kėtė lloj operacioni janė meshkuj, fytyra e tė cilėve ka filluar tė japė shenja relaksimi, si rrudha, lėshim dhe varje tė lėkurės por kjo e fundit ka ruajtur akoma njė elasticitet tė mirė.
Lifting mund tė shoqėrohet edhe me rimodelimin e hundės, qepallave dhe eleminimin e qeskave poshtė syve, apo edhe me ndėrhyrje kirurgjikale nė pjesė tė tjera tė trupit. Kjo procedurė e veēantė dhe delikate duhet kryhet nga duar eksperte. Nėse kirurgu estetik ka eksperiencėn dhe talentin e nevojshėm, rezultatet janė shumė tė bukura dhe fytyra ri - fiton pamjen dhe freskinė e 10 - 15 viteve mė parė.
Kirurgėt estetike tė KET e sugjerojnė kėtė lloj operacioni nė rastet kur:

 • fytyra ka rrudha tė theksuara nė ballė, rreth syve, faqe, gushė etj.,
 • ka lėkurė tė tepėrt dhe tė varur nė zonėn e faqeve, nofullės dhe gushės.


Pėrse Ju duhet tė zgjidhni KEIT®:
 • Tarifa KONKURRUESE, pagesa me kėste, INTERESI 0%.
 • Kirurgė estetikė italianė me pėrvojė dhjetėra vjeēare dhe kompetencė tė lartė profesionale.
 • Operacionet i kryejmė nė klinika private me standarte tė larta nė Shqipėri.
 • Respektim maksimal i KONFIDENCIALITETIT dhe PRIVACY tė ēdo personi. Eventualisht, ofrojmė mundėsinė e operacioneve edhe nė klinika prestigjoze nė Romė.
 • Ēdo person do tė kurohet rregullisht pas operacionit deri nė shėrimin dhe rekuperimin e tij tė plotė.
 • Staf anesteziologjik i specializuar nė Itali qė garanton mbarėvajtjen optimale tė operacionit.
 • Garanci e plotė mbi pastėrtinė, sterilitetin, pėrqindjen shumė tė vogėl tė komplikimeve.
 • Pajisje MODERNE, materiale tė cilėsisė shumė tė lartė, tė markave mė prestigjoze ndėrkombėtare.
 • Trajtime estetike me rezultate optimale sipas standardeve mė tė larta europiane.
 • ĒERTIFIKATE GARANCIE EKSKLUZIVE KEIT®

"KEIT® ofron mundėsinė e pagesave me kėste me INTERES 0% vitin e parė
  dhe kushte shumė tė favorshme vitet nė vazhdim, pa SHPENZIME EKSTRA PER JU."