Liposkulptura, liposucioni - Heqja e dhjamit

Depozitimi i dhjamit nėn lėkurė pėrbėn njė problem estetik jo vetėm pėr femrat por edhe pėr meshkujt. Nė kohėt moderne edhe mashkulli kuron aspektin e tij fizik pėr t’ju pėrgjigjur gjithmonė e mė tepėr egzigjencave tė vetvetes, tė shoqėrisė dhe pėr t'u paraqitur sa mė tėrheqės dhe sensual nė sytė e femrave. Shpesh, depozitimet e dhjamit nėn lėkurė ėshtė e vėshtirė tė eliminohen vetėm me anė tė dietės dhe aktivitetit fizik. Pėrveē kėsaj, njė dietė e fortė shkakton humbjen e dhjamit jo vetėm nė zonat e dėshiruara, por edhe nė pjesė tė tjera tė trupit dhe fytyrės, ku njė depozitim i moderuar dhjamor jep hijeshi dhe bukuri. Ėshtė vėrtetuar tashmė se, pas pubertetit (14 – 16 vjeē), trupi ynė nuk prodhon mė qeliza dhjami. Pas kėsaj moshe, kur personi shton peshė, vėrehet njė rritje e vėllimit tė qelizave dhe jo e numrit tė tyre. Qėllimi i ndėrhyrjes sė liposkulpturės ėshtė heqja e dhjamit  tė grumbulluar  nė disa zona tė trupit si barku, beli, vithet, kofshėt, gjunjėt, etj. Kjo ndėrhyrje kirurgjikale estetike kompletohet me njė rimodelim tė profilit trupor, efikas pėr pėrmirėsimin e deformimeve tė shkaktuara nga dhjami. Liposkulptura heq pėrgjithmonė qelizat dhjamore dhe pėrmirėson formėn dhe siluetėn e trupit. Njė shtim nė peshė pas operacionit shkakton njė "zmadhim" tė qelizave tė mbetura, por akumulimi i qelizave tė reja qė ishte i pranishėm para ndėrhyrjes, nuk riformohet mė. Rezultatet e operacionit tė liposkulpturės janė tė pėrhershme, sidomos nė rast se vazhdohet tė mbahet njė regjim alimentar i rregullt. Kjo ėshtė mėnyra e vetme qė lejon rimodelimin nė mėnyrė definitive tė depozitave tė dhjamit, tė shkaktuara sidomos nga njė karakteristikė e trashėguar. Bėhet fjalė pėr njė procedurė tė kirurgjisė estetike qė e konsideron trupin nė formė tri - dimensionale dhe synon pėr tė rimodeluar volumin nė harmoni tė plotė me format.  Kjo arrihet duke thithur shtresat e tepėrta tė dhjamit tė depozituara nė pjesė tė ndryshme tė trupit, pa shkaktuar shenja tė dukshme. Pikėrisht, aplikimi i gjerė i kėsaj metode ka lejuar njė perfeksionim tė madh dhe tė vazhdueshėm, qė sot bėn tė mundur tė arrihen rezultate shumė tė kėnaqshme edhe nė zona tė tjera tė trupit si qafa, gusha, krahėt etj. Teknikat e reja nė ndėrhyrjen e liposkulpturės japin mundėsinė e thithjes sė shtresave tė dhjamit tė depozituara nėn lėkurė, me rezultate estetike, tė cilat janė shumė efikase dhe zgjasin gjatė. Liposkulptura, nėse praktikohet nga kirurgė ekspertė, nė qendra mjekėsore me pajisjet e duhura, mbetet njė kirurgji estetike e sigurt dhe pa efekte anėsore tė dėmshme pėr trupin e njeriut. Kjo ndėrhyrje kirurgjikale nuk duhet konsideruar si njė kurė pėr obezitetin apo mbipeshėn. Bėhet fjalė pėr njė ndėrhyrje kirurgjikale pėr persona me peshė trupore normale, tė cilėt kanė depozita dhjamore rezistente ndaj dietave dhe stėrvitjes fizike. Me njė liposkulpturė, mesatararisht mund tė hiqen deri 3 - 4 litra dhjamė tė depozituar nėn lėkurė ndėrsa nė raste tė veēanta, kur sasia e dhjamit ėshtė e madhe, mund tė hiqen deri nė 6 litra. Nėse akumulimi i dhjamit ėshtė i shoqėruar me njė varje tė dukshme tė lėkurės sė barkut, mund t’ju sugjerohet si alternativė ose si kombinim liposkulptura e shoqėruar me abdominoplastikė ose mini - abdominoplastikė(lexo edhe "Rimodelimi i barkut").
Ky operacion rekomandohet pasi tė ketė ndodhur maturimi normal fizik dhe pėr kėtė arsye, nė pėrgjithėsi, nuk ka kundėr - indikim duke nisur qė nga moshat 18 - 20 vjeē. Stafi i KEIT® duke u bazuar nė protokollet mė etike tė pėrgjegjėsisė profesionale nė kirurgjinė estetike, REFUZON KĖTĖ LLOJ NDĖRHYRJE KIRURGJIKALE TEK TĖ MITURIT.
Kirurgėt estetikė KEIT® do tė rekomandojnė  procedurėn e liposkulpturės nė qoftė se keni:

 • depozitime tė dhjamit dhe celulitit nė zonėn e gjoksit (gjinekomastia), barkut, belit, vitheve, kofshėve, gjunjėve, etj.,
 • depozita dhjami tė trashėguara, tė cilat nuk arrihen tė eliminohen me dietė, ushtrime fizike, pra me metodat tradicionale tė humbjes sė peshės,
 • deformime tė zonave tė ndryshme tė trupit, tė lindura apo tė shkaktuara nga aksidente tė ndryshme, tė cilat mund tė rimodelohen me lipostrukturim,
 • deformime tė shkaktuara nga ndėrhyrje tė mėparshme liposucioni, tė kryera nga kirurgė jo ekspertė.


Pėrse Ju duhet tė zgjidhni KEIT®:
 • Tarifa KONKURRUESE, pagesa me kėste, INTERESI 0%.
 • Kirurgė estetikė italianė me pėrvojė dhjetėra vjeēare dhe kompetencė tė lartė profesionale.
 • Operacionet i kryejmė nė klinika private me standarte tė larta nė Shqipėri.
 • Respektim maksimal i KONFIDENCIALITETIT dhe PRIVACY tė ēdo personi. Eventualisht, ofrojmė mundėsinė e operacioneve edhe nė klinika prestigjoze nė Romė.
 • Ēdo person do tė kurohet rregullisht pas operacionit deri nė shėrimin dhe rekuperimin e tij tė plotė.
 • Staf anesteziologjik i specializuar nė Itali qė garanton mbarėvajtjen optimale tė operacionit.
 • Garanci e plotė mbi pastėrtinė, sterilitetin, pėrqindjen shumė tė vogėl tė komplikimeve.
 • Pajisje MODERNE, materiale tė cilėsisė shumė tė lartė, tė markave mė prestigjoze ndėrkombėtare.
 • Trajtime estetike me rezultate optimale sipas standardeve mė tė larta europiane.
 • ĒERTIFIKATE GARANCIE EKSKLUZIVE KEIT®

"KEIT® ofron mundėsinė e pagesave me kėste me INTERES 0% vitin e parė
  dhe kushte shumė tė favorshme vitet nė vazhdim, pa SHPENZIME EKSTRA PER JU."