Eliminimi i variēeve

Variēet e anėsive tė poshtme janė njė patologji e shpeshtė, e cila estetikisht bėhet mė e dukshme gjatė periudhės sė verės, kur venat varikoze fryhen akoma mė shumė. Bėhet fjalė pėr vena sipėrfaqėsore (kryesisht tė anėsive tė poshtme) tė cilat zgjerohen dhe mbeten pėrgjithmonė tė fryra. Shpesh janė tė trashėguara dhe favorizohen nga mbipesha, shtatzėnitė, jeta e plogėsht pa lėvizje dhe mosha e thyer. Pėrveē variēeve sipėrfaqėsore, tė dukshme, egzistojnė edhe ato tė quajturat dytėsore, si pasojė e flebiteve tė venave tė thella tė kėmbėve. Ėshtė njė sėmundje kronike, shumė e shpeshtė nė vendet e industrializuara dhe prek mė tepėr femrat, ndėrsa tek meshkujt manifestohet sidomos pėr arsye profesionale (persona tė cilėt qėndrojnė pėr njė kohė tė gjatė nė kėmbė si baristėt, kamarierėt etj).
Dobėsia e pareteve tė venave (meiopragia) shpesh ėshtė e trashėguar dhe bėn qė kėto tė fundit tė zgjerohen nėn presionin e gjakut. Bėhet fjalė pėr njė patologji beninje, por shpesh pėrbėjnė njė problem qoftė estetik e qoftė funksional, pėr shkak tė mos - qarkullimit tė rregullt tė gjakut nga periferia drejt zemrės (staza venoze). Disa persona ankohen pėr ėnjtje, krruajtje, ndjesi rėndese, djegie ose kontraktura (ngėrē) nė pulpat e kėmbėve. Tek individėt me variēe sipėrfaqėsore, kėto tė fundit paraqiten si damarė tė trashė me ngjyrė tė errėt dhe tė pėrdredhur nėn lėkurė. Po ashtu, vėrehen edhe shenjat e insuficiencės venoze kronike si diskromi, edema periferike, zona tė hiperpigmentuara dhe eventualisht cikatrice ulēeroze. Personat me variēe venoze tė thella kanė zakonisht kėmbėt e holla me teleangjiektazi tė pėrhapura (kapilarė tė vegjėl tė kuq) nė lėkurė. Simptomat e kėtyre tė fundit janė ato tė njė patologjie osteo - artikulare kronike si artrozat etj, qė mund edhe tė pėrkeqėsojnė mė tej insuficiencėn venoze. Nė lėkurė vėrehen diskromi, zona tė hiperpigmentuara, njolla tė bardha atrofike, ekzema varikoze dhe eventualisht cikatrice ulēeroze.
Kjo sėmundje mund tė komplikohet dhe tė degjenerojė nė ulēera tė venave e tė lėkurės si dhe variko - flebite. Kėto tė fundit janė tromboza tė venave varikoze dhe shkaktojnė dhimbje pėrgjatė kėmbėve. Pėrveē vizitės klinike, njė egzaminim shumė i rėndėsishėm pėr diagnostikimin e problemeve varikoze ėshtė echo - color - Doppler i cili shėrben edhe pėr programimin e terapisė mjekėsore dhe kirurgjikale. Simptomatologjia dhe komplikimet e mundshme, bėjnė tė domosdoshėm njė program terapeutik pėr kurimin e kėsaj patologjie, i cili parashikon trajtimin mjekėsor me barna dhe ndėrhyrje kirurgjikale.
Kirurgėt estetikė tė KEIT® kėshillojnė kėtė operacion nė rastet kur:

 • venat varikoze janė tė dukshme dhe pėrbėjnė njė problem estetik,
 • ka komplikime tė variēeve si insuficiencė venoze, tromboza, flebite, ulēera nė lėkurė etj.


Pėrse Ju duhet tė zgjidhni KEIT®:
 • Tarifa KONKURRUESE, pagesa me kėste, INTERESI 0%.
 • Kirurgė estetikė italianė me pėrvojė dhjetėra vjeēare dhe kompetencė tė lartė profesionale.
 • Operacionet i kryejmė nė klinika private me standarte tė larta nė Shqipėri.
 • Respektim maksimal i KONFIDENCIALITETIT dhe PRIVACY tė ēdo personi. Eventualisht, ofrojmė mundėsinė e operacioneve edhe nė klinika prestigjoze nė Romė.
 • Ēdo person do tė kurohet rregullisht pas operacionit deri nė shėrimin dhe rekuperimin e tij tė plotė.
 • Staf anesteziologjik i specializuar nė Itali qė garanton mbarėvajtjen optimale tė operacionit.
 • Garanci e plotė mbi pastėrtinė, sterilitetin, pėrqindjen shumė tė vogėl tė komplikimeve.
 • Pajisje MODERNE, materiale tė cilėsisė shumė tė lartė, tė markave mė prestigjoze ndėrkombėtare.
 • Trajtime estetike me rezultate optimale sipas standardeve mė tė larta europiane.
 • ĒERTIFIKATE GARANCIE EKSKLUZIVE KEIT®

"KEIT® ofron mundėsinė e pagesave me kėste me INTERES 0% vitin e parė
  dhe kushte shumė tė favorshme vitet nė vazhdim, pa SHPENZIME EKSTRA PER JU."