Qepallat, qeskat e syve - Blefaroplastika

Bukuria e syve shpesh, pėrcakton edhe hijeshinė estetike tė tė gjithė fytyrės, si tek femrat ashtu edhe tek meshkujt. Njė vėshtrim i bukur, plot dritė, jetė dhe optimizėm, na tregon mė tė rinj, mė tė fortė dhe sigurisht mė inteligjentė. Lėkura nė zonėn pėrreth syve ėshtė e hollė dhe transparente, pra shumė e ekspozuar ndaj agresionit tė agjentėve tė brendshėm dhe tė jashtėm, pėr kėtė arsye kjo ėshtė edhe pjesa mė e brishtė dhe delikate e fytyrės.

Pesha e viteve qė kalojnė, ekspozimi i vazhdueshėm dhe i tepruar ndaj rrezeve tė Diellit, predispozimi gjenetik, dhe ndonjėherė edhe stresi, shkaktojnė njė rėnie dhe varje tė sė qepallės, e cila manifestohet me shtim tė lėkurės nė pjesėn e sipėrme tė syrit dhe me formimin e “qeskave” nė pjesėn e poshtme tė tij. Qepallat e varura dhe qeskat poshtė syve, pėrveēse kompromentojnė aspektin fizik tė gjithė fytyrės duke prezantuar njė vėshtrim tė lodhur, pa dritė dhe jetė, mund tė shkaktojnė edhe njė zvogėlim tė fushėpamjes sė syrit. Shpesh kėto inestetizma janė tė pranishme pėr shkak tė faktorėve gjenetikė, pėr kėtė arsye korrektimi me anė tė kirurgjisė estetike mund tė kėshillohet edhe nė moshė tė re.

Blefaroplastika ėshtė njė operacion estetik qė ka si qėllim “tė lehtėsojė” vėshtrimin, duke ndėrhyrė nė mėnyrė preēize pėrgjatė linjės natyrale tė qepallave, nėpėrmjet eleminimit tė lėkurės, qeskave dhe dhjamit tė tepėrt, pa lėnė shenja tė dukshme. Kjo procedurė kirurgjikale, ashtu si ēdo trajtim tjetėr estetik qė ofron rezultate optimale, ndikon shumė edhe nė rritjen e vetvlerėsimit dhe optimizmit tė femrės. Edhe personazhe tė njohura si Hillary Clinton, apo Melanie Griffith i janė drejtuar kirurgut estetik pėr tė rimodeluar qepallat dhe ri - freskuar fytyrėn nė tėrėsi. Teorikisht, rezultatet e arritura, nė varėsi tė moshės kur kryhet operacioni, janė tė pėrhershme, por pėr shkaqe fiziologjike tė proēesit tė plakjes ato do tė zgjasin tė paktėn 10 - 15 vjet. Blefaroplastika rikthen njė fytyrė dhe vėshtrim tė freskėt, plot hijeshi dhe pėrmirėson ndjeshėm fushėpamjen. 

Kirurgėt estetikė tė KEIT® ju kėshillojnė procedurėn e blefaroplastikės nė rastet kur keni:

 • qeska rreth syve si pasojė e grumbullimit tė dhjamit,
 • lėkurė tė tepėrt mbi sy dhe qepalla tė rėna qė rėndojnė pamjen dhe paraqesin vėshtrim tė lodhur,
 • ėnjtje tė qepallave me kalimin e viteve apo edhe si pasojė e trashėgimisė familiare.


Pėrse Ju duhet tė zgjidhni KEIT®:
 • Tarifa KONKURRUESE, pagesa me kėste, INTERESI 0%.
 • Kirurgė estetikė italianė me pėrvojė dhjetėra vjeēare dhe kompetencė tė lartė profesionale.
 • Operacionet i kryejmė nė klinika private me standarte tė larta nė Shqipėri.
 • Respektim maksimal i KONFIDENCIALITETIT dhe PRIVACY tė ēdo personi. Eventualisht, ofrojmė mundėsinė e operacioneve edhe nė klinika prestigjoze nė Romė.
 • Ēdo person do tė kurohet rregullisht pas operacionit deri nė shėrimin dhe rekuperimin e tij tė plotė.
 • Staf anesteziologjik i specializuar nė Itali qė garanton mbarėvajtjen optimale tė operacionit.
 • Garanci e plotė mbi pastėrtinė, sterilitetin, pėrqindjen shumė tė vogėl tė komplikimeve.
 • Pajisje MODERNE, materiale tė cilėsisė shumė tė lartė, tė markave mė prestigjoze ndėrkombėtare.
 • Trajtime estetike me rezultate optimale sipas standardeve mė tė larta europiane.
 • ĒERTIFIKATE GARANCIE EKSKLUZIVE KEIT®

"KEIT® ofron mundėsinė e pagesave me kėste me INTERES 0% vitin e parė
  dhe kushte shumė tė favorshme vitet nė vazhdim, pa SHPENZIME EKSTRA PER JU."