Operacioni

<< Kthehu pas Kohėzgjatja e procedurės operatore ndryshon nga 1 - 2 orė, nė varėsi tė sasisė sė dhjamit qė do tė hiqet nga zonat qė do tė trajtohen dhe natyrės sė rimodelimit. Zakonisht pėr liposkulptura tė vogla dhe tė mesme nuk ėshtė nevoja e shtrimit nė klinikė, duke dalė mbasdite pas operacionit. Ndėrsa pėr ndėrhyrje kirurgjikale me shtrirje tė madhe, ėshtė e domosdoshme zakonisht njė natė shtrimi spitalor. Proēedura e liposkulpturės ka nė thelb heqjen e indeve dhjamore tė tepėrta dhe kjo arrihet me anė tė njė kanjule tė lidhur me njė aparaturė thithjeje (pompė thithėse apo shiringė e madhe). Kanjula futet nėn lėkurė pėrmes prerjeve tė vogla (2 - 3 mm) dhe atėherė shtyhet deri sa tė arrijė nė zonėn e interesuar me dhjamė tė depozituar. Kėtu, me lėvizjet pėrkatėse tė kanjulės, dhjami i tepėrt thėrrmohet dhe thithet nė tė njėjtėn kohė. Sė bashku me dhjamin e tepėrt, personi humbet edhe njė sasi tė lėngjeve, kėshtu qė ėshtė e rėndėsishme, veēanėrisht pėr thithje tė sasive tė mėdha, qė kėto lėngje tė zėvendėsohen gjatė dhe pas procedurės kirurgjikale. Pėr kėtė arsye, edhe nė kėtė operacion tė thjeshtė, ėshtė e rėndėsishme prania e njė stafi anesteziologjik tė kualifikuar dhe me pėrvojė, sidomos nė kėto lloj kirurgjie. Gjatė thithjes, sė bashku me thėrrmimin e yndyrės, ndodh edhe dėmtimi i enėve tė vogla tė gjakut, tė cilat shpjegojnė hematomat e lehta nėn lėkurė pas operacionit. Kėto shenja zhduken plotėsisht brenda 15 ditėsh.
Njė nga limitet themelore tė teknikės origjinale tė liposucionit, ishte sasia shumė e vogėl e dhjamit tė thithur qė, nė fakt, nuk i kalonte 3 litra dhe individi duhej tė pėrballej edhe me humbje tė forta tė gjakut. Kirurgėt estetikė tė KEIT® aplikojnė teknikat e reja tė liposkulpturės, tė cilat lejojnė tė thithet deri nė 5 - 6 litra dhjamė, duke humbur njė sasi shumė tė vogėl gjaku. Nė fakt, nė zonėn qė do tė operohet, injektohet njė "koktej" barnash si anestetikė lokalė qė eleminojnė dhimbjet dhe adrenalinė e cila shkakton njė vazokostriksion tė fortė (dmth njė ngushtim tė enėve tė vogla tė gjakut) efekti i sė cilės zgjat gjatė gjithė kohės sė ndėrhyrjes sė liposkulpturės dhe lejon tė hiqet ekskluzivisht dhjami. Po ashtu, pėrveē injektimit tė “koktejit” tė barnave tė mėsipėrme, zonat qė do t'i ushtrohen trajtimit, infiltrohen paraprakisht edhe me solucion fiziologjik, i cili bėn tė mundur thithjen mė tė kujdesshme tė dhjamit, humbje tė vogla gjaku, reduktim tė theksuar tė hematomave (njollave tė zeza nė trup) pas operacionit. Nė kėtė mėnyrė, garantohen rezultate akoma mė tė kėnaqshme dhe rekuperim shumė mė i shpejtė. Tė mirat e kėsaj metode janė tė ndryshme: sė pari, lejon thithjen e njė sasie mė tė madhe dhjami, me konsistencė mė tė qėndrueshme dhe kirurgu arrin tė punojė me saktėsi, pa u ēorientuar nga ėnjtjet. Sė dyti, pas liposkulpturės nuk janė mė tė nevojshėm drenat e kullimit. Shėrimi ėshtė mė i shpejtė, si pėr rimėkėmbjen e pėrgjithshme, ashtu edhe pėr zonėn e operuar. Sė fundi, nuk pėrdoren mė fashaturat e pakėndshme ngjitėse - elastike, por veshje tė posaēme elastike - anatomike, qė duhen mbajtur pėr njė periudhė tė caktuar kohe pas operacionit. Kėto tė fundit, pėrveē tė qėnit mė praktike, mė efektive pėr sa i pėrket rezultatit qė ofrojnė, janė edhe mė tė rehatshme pėr t’u veshur poshtė rrobave normale tė trupit.
Sasia e dhjamit qė do tė thithet pėrcaktohet nga kirurgu estetik KEIT® i cili, pak para operacionit, “vizaton” nė trupin tuaj zonat ku do tė pėrqendrohet liposkulptura.

 


Pėrse Ju duhet tė zgjidhni KEIT®:
  • Tarifa KONKURRUESE, pagesa me kėste, INTERESI 0%.
  • Kirurgė estetikė italianė me pėrvojė dhjetėra vjeēare dhe kompetencė tė lartė profesionale.
  • Operacionet i kryejmė nė klinika private me standarte tė larta nė Shqipėri.
  • Respektim maksimal i KONFIDENCIALITETIT dhe PRIVACY tė ēdo personi. Eventualisht, ofrojmė mundėsinė e operacioneve edhe nė klinika prestigjoze nė Romė.
  • Ēdo person do tė kurohet rregullisht pas operacionit deri nė shėrimin dhe rekuperimin e tij tė plotė.
  • Staf anesteziologjik i specializuar nė Itali qė garanton mbarėvajtjen optimale tė operacionit.
  • Garanci e plotė mbi pastėrtinė, sterilitetin, pėrqindjen shumė tė vogėl tė komplikimeve.
  • Pajisje MODERNE, materiale tė cilėsisė shumė tė lartė, tė markave mė prestigjoze ndėrkombėtare.
  • Trajtime estetike me rezultate optimale sipas standardeve mė tė larta europiane.
  • ĒERTIFIKATE GARANCIE EKSKLUZIVE KEIT®

"KEIT® ofron mundėsinė e pagesave me kėste me INTERES 0% vitin e parė
  dhe kushte shumė tė favorshme vitet nė vazhdim, pa SHPENZIME EKSTRA PER JU."