Anestezia

<< Kthehu pasKy operacion mund tė kryhet me anestezi totale apo edhe me anestezi lokale dhe sedacion. Anestezia totale e cila garanton mbarėvajten e ndėrhyrjes kirurgjikale nė siguri tė plotė, kryhet duke vėnė nė gjumė tė thellė individin, duke realizuar frymėmarrjen e tij me anė tė makinerive tė posaēme dhe duke ruajtur tė gjitha funksionet fiziologjike tė organizmit. Kjo anestezi pėrdoret pėr operacione tė veēanta, kur anestezia lokale apo loko - regjonale nuk ėshtė e mundur tė kryhet. Pėrdorimi i barnave tė gjeneratės sė fundit bėn tė mundur njė zgjim tė menjėhershėm, jo traumatik, pa marrje mendsh dhe tė vjella, si dhe lejon njė rekuperim tė shpejtė tė personit.
Stafi ynė, duke pėrjashtuar ato raste kur ėshtė e domosdoshme anestezia totale, preferon qė kėtė lloj procedure kirurgjikale ta kryejė me anestezi lokale dhe sedacion, pėr disa arsye tė thjeshta. Anestezia lokale kryhet me disa injeksione tė vogla nė lėkurė tė barnave anestetikė, duke garantuar kėshtu mpirjen dhe mungesėn e dhimbjes nė zonat e operacionit. Ndėrsa sedacioni ėshtė njė gjendje gjumi e lehtė apo disi mė e thellė, e induktuar me barna dhe e kontrolluar nė vazhdimėsi nga anestezisti, nė varėsi tė llojit tė operacionit dhe kohėzgjatjes sė tij. Nė rastin konkret, kombinimi i tė dyja kėtyre teknikave bėn tė mundur realizimin nė siguri tė plotė edhe tė operacionit tė liposkulpturės. Vantazhet e kėsaj tė fundit, nė krahasim me anestezinė totale, janė pėrdorimi i njė sasie shumė tė vogėl barnash gjatė operacionit, duke mbajtur personin nė njė gjendje mė fiziologjike, me frymėmarrje spontane, pa pėrdorim tė makinerive tė posaēme, tė cilat garantojnė frymėmarrjen gjatė anestezisė totale. Edhe pas sedacionit pėrdorimi i barnave tė gjeneratės sė fundit bėn tė mundur njė zgjim tė menjėhershėm, jo traumatik, pa marrje mendsh dhe tė vjella si dhe lejon njė rekuperim akoma mė tė shpejtė tė personit, nė krahasim me anestezinė totale.


Pėrse Ju duhet tė zgjidhni KEIT®:
  • Tarifa KONKURRUESE, pagesa me kėste, INTERESI 0%.
  • Kirurgė estetikė italianė me pėrvojė dhjetėra vjeēare dhe kompetencė tė lartė profesionale.
  • Operacionet i kryejmė nė klinika private me standarte tė larta nė Shqipėri.
  • Respektim maksimal i KONFIDENCIALITETIT dhe PRIVACY tė ēdo personi. Eventualisht, ofrojmė mundėsinė e operacioneve edhe nė klinika prestigjoze nė Romė.
  • Ēdo person do tė kurohet rregullisht pas operacionit deri nė shėrimin dhe rekuperimin e tij tė plotė.
  • Staf anesteziologjik i specializuar nė Itali qė garanton mbarėvajtjen optimale tė operacionit.
  • Garanci e plotė mbi pastėrtinė, sterilitetin, pėrqindjen shumė tė vogėl tė komplikimeve.
  • Pajisje MODERNE, materiale tė cilėsisė shumė tė lartė, tė markave mė prestigjoze ndėrkombėtare.
  • Trajtime estetike me rezultate optimale sipas standardeve mė tė larta europiane.
  • ĒERTIFIKATE GARANCIE EKSKLUZIVE KEIT®

"KEIT® ofron mundėsinė e pagesave me kėste me INTERES 0% vitin e parė
  dhe kushte shumė tė favorshme vitet nė vazhdim, pa SHPENZIME EKSTRA PER JU."