Eliminimi i dhjamit pa operacion, UltraShape™ Contour

<< Kthehu pasDuke patur parasysh larminė e formave dhe dimensioneve tė trupit njerėzor, ėshtė evidente qė secili prej nesh ka njė predispozicion tė ndryshėm nga tė tjerėt, nė formimin dhe depozitimin e dhjamit. Pėr kėtė arsye, shpesh, vėrehet dhjamė i tepėrt nė zona tė ndryshme tė trupit, i vėshtirė pėr t’u hequr me metodat tradicionale si regjimi alimentar i rregullt dhe aktiviteti fizik. Trajtimi me UltraShape™ Contour ėshtė zgjidhja ideale pėr tė gjithė meshkujt dhe femrat qė dėshirojnė tė rimodelojnė nė mėnyrė efikase trupin e tyre, pa ndėrhyrje kirurgjikale. Nėpėrmjet kėsaj pajisje moderne, KEIT® ofron mundėsinė e eliminimit tė dhjamit nė mėnyrė plotėsisht jo – invazive duke gėrshetuar tre teknologji: ultratingujt, radiofrekuencėn dhe vakuum. Brenda 2 – 4 javėsh, rezultatet janė tė dukshme me kėtė metodė tashmė tė provuar, tė sigurt dhe efikase. Bashkėpunimi midis kirurgėve estetikė dhe teknologjisė, ka bėrė tė mundur realizimin e kėsaj makine moderne e cila, me anė tė valėve akustike (ultratinguj) shkatėrron nė mėnyrė selektive vetėm qelizat e dhjamit, pa prekur lėkurėn, enėt e gjakut, nervat dhe indet e tjera pėrreth. Proceset natyrale tė organizmit metabolizojnė dhe eliminojnė yndyrnat (trigliceridet) e ēliruara nga qelizat dhjamore tė shkatėrruara(shiko edhe "Video ilustruese"). Mė pas, kombinimi i radiofrekuencės dhe vakuumit tėrheq dhe tendos me efekt lifting lėkurėn pėr t’a puthitur mirė me indet qė ndodhen poshtė saj. Kėto tre teknologji, tė aplikuara prej vitesh nė mėnyrė tė sigurt dhe efikase nė fushat e tjera tė mjekėsisė, kanė gjetur tashmė njė pėrdorim tė gjerė edhe nė atė tė estetikės(lexo edhe “UltraShape™ Contour”).
Trajtimi me UltraShape™ ėshtė komod, pa dhimbje dhe nuk ka nevojė pėr anestezi. Kryhet nė ambulator nga personel i kualifikuar dhe, nė varėsi tė zonave qė duhen trajtuar, zgjat mesatarisht 30 - 60 minuta. Ultratingujt e fokalizuar nuk shkaktojnė djegie, hematoma (tė nxira) apo komplikime. Po ashtu, mė pas nuk ėshtė e nevojshme njė periudhė rekuperimi dhe rikthimi nė jetėn e pėrditshme ėshtė i menjėhershėm. Rezultatet e arritura rezistojnė pėr njė kohė tė gjatė, pasi qelizat e dhjamit janė shkatėrruar pėrfundimisht dhe nuk mund tė ripėrtėrihen mė(lexo edhe “Liposkulptura”). Siguria dhe garancia e trajtimeve me UltraShape™ janė tė provuara dhe kontrolluara nga studime klinike, konkluzionet e tė cilėve theksojnė se, edhe efektet anėsore janė shumė tė rralla, tė lehta dhe nuk ėshtė e nevojshme tė kryhen terapi tė tjera shoqėruese. Sidoqoftė, kėshillohet me forcė qė tė mbahet njė regjim alimentar i ekuilibruar, qoftė gjatė periudhės sė trajtimeve e qoftė mė pas, pėr tė ruajtur rezultatet e arritura. Zonat e trupit, obiektiv i seancave me UltraShape™ Contour janė kryesisht barku, beli dhe anash kofshėve. Pas njė cikli tė plotė, vėrehet njė reduktim prej 2 – 3 cm i perimetrit (zvogėlim i njė mase nė veshje). Theksojmė se, jo tė gjithė personat qė kanė depozita dhjami ėshtė e mundur tė trajtohen me rezultate optimale me anė tė UltraShape™ Contour. Indikacioni duhet tė jetė i kujdesshėm dhe zakonisht kjo procedurė rekomandohet pėr personat me depozitim tė moderuar dhjami tė lokalizuar nė zonėn e barkut, belit, ijeve dhe anash kofshėve.
Trajtimet me UltraShape™ Contour kryhen nė studion mjekėsore tė KEIT®, pra nė regjim ambulatorial. Fillimisht, gjatė njė konsulte paraprake midis mjekut tė stafit tonė dhe personit tė interesuar, shpjegohet me hollėsi procedura, zonat qė mund tė trajtohen, rezultatet e mundshme, efektet anėsore, kundėr - indikimet, etj. Mė pas, pėrcaktohet zona e trupit qė duhet trajtuar dhe personi shtrihet nė njė krevat tė posaēėm. Telekamera e kompjuterit vendoset nė njė distancė standard mbi zonėn e trupit pėr tė trajtuar dhe kompjuteri i UltraShape™ Contour, nė varėsi tė sipėrfaqes dhe lartėsisė sė shtresės sė dhjamit, llogarit me saktėsi numrin e goditjeve tė valėve ultratinguj qė pajisja duhet tė prodhojė. Pasi aplikohet xheli konduktor, seanca vazhdon duke prekur lėkurėn nė mėnyrė delikate me njė dorezė trasduktore tė rrumbullakėt, e cila transformon energjinė elektrike tė makinės nė energji ultratinguj. Ēdo impuls i trasmetuar shkatėrron membranėn e qelizave dhjamore tė depozituara nėn lėkurė. Telekamera e pajisjes kontrollon pa ndėrprerje pozicionin e dorezės trasduktore dhe trupin e personit, ndėrsa sistemi i kompjuterizuar ndjek tė gjithė procedurėn duke treguar zonat e trajtuara tashmė dhe ato qė kanė nevojė pėr trajtim. Kjo garanton njė rezultat homogjen dhe uniform tė tė gjithė sipėrfaqes sė pėrcaktuar paraprakisht. Mė pas, mbi zonat e trajtuara me ultratinguj, aplikohet edhe sonda e radiofrekuencės dhe vakuumit e cila tėrheq dhe tendos me efekt lifting lėkurėn pėr t’a puthitur mirė me indet qė ndodhen poshtė saj.