Lifting me fije

Lifting me fije është një teknikë që përdoret për korrigjimin e zonave të relaksuara të fytyrës, pa ndërhyrje kirurgjikale. Nëpërmjet kësaj metode mund të arrijmë:

-Trajtim të rrudhave

-Përmirësim të relaksimit të lëkurës së qafës dhe zonës poshtë nofullës

-Pamje më rinore të fytyrës

-Kombinim me terapi të tjera si acid hialuronik, laser, botox, etj.

.

Lexo mė shumė >>


White peel

Peeling kimik është një proçedurë ku në sipërfaqen e lëkurës aplikohet një agjent kimik (eksfolues), i cili nxit një reaksion kimik me qelizat e sipërfaqes të lekures dhe con ne largimin e tyre nga lekura dhe si rrjedhoje stimulon aktivetetin e fibrobalsteve për prodhimin e kolagjenit dhe rigjenerimin e lëkurës. Agjentët kimike që përdoren për white peeling janë alfa hidroksi acide si acidi glikolik, acidi salicilik, acidi laktik, acidi azelaik të cilët në varësi të përqendrimit të tyre përdoren për të realizuar peeling sipërfaqesor apo të thellë të fytyrës.

.

Lexo mė shumė >>


Trajtimi me PRP (plazma e pasuruar me trombocite)

Trupi i njeriut ka aftësinë për t’u vetëshëruar. Rigjenerimi i indeve të reja kryhet nga qelizat burimore dhe nxitet nga faktorët e rritjes dhe hormonet. Plazma e pasur me trombocite (PRP) është një trajtim në rritje, i cili i referohet faktorëve të rritjes dhe proteinave që gjenden në trupin e njeriut.

.

Lexo mė shumė >>


Trajtimet me Radiofrekuencė, fytyra dhe trupi

Ky lloj trajtimi zgjat mesatarisht 20 – 30 minuta, për çdo zonë të trupit apo fytyrës që duhet trajtuar. Paraprakisht, lëkura mbulohet me xhel të posaçëm, i cili shërben për të trasmetuar më mirë valët e radiofrekuencës në indet e trupit. Operatori kalon mbi lëkurë, në mënyrë simetrike dhe harmonike sondën, e cila i përcjell trupit valet e prodhuara nga pajisja. Gjatë seancës, energjia e sondës aplikohet duke filluar nga një nivel i ulët, i cili rritet gradualisht, derisa personi të provojë një ndienjë ngrohtësie të këndshme në lëkurë. Është një proçedurë pa dhimbje dhe pa asnjë lloj shqetësimi...

.

Lexo mė shumė >>


Trajtimi i djersitjes sė tepėrt me botox®

Kur sasia e djersės sė prodhuar nga organizmi rezulton mė e madhe se nevojat e trupit pėr auto - rregullimin e temperaturės, bėhet fjalė pėr djersitje tė tepėrt (hiperidrozė). Nė kėto raste, gjėndrat sudoripare (tė djersės) janė mė tė ndjeshme ndaj stimujve nervozė, qė mbėrrijnė nga truri dhe qė shkaktojnė djersitjen. Funksioni kryesor i djersės ėshtė rregullimi i temperaturės sė trupit, duke ftohur sipėrfaqen e lėkurės gjatė avullimit. Problemi i hiperidrozės fillon zakonisht gjatė pubertetit (9 – 16 vjeē) dhe vazhdon gjithė jetėn, me njėfarė ulje tė intensitetit, nė varėsi tė gjendjes....

Lexo mė shumė >>


Eliminimi i dhjamit pa operacion, UltraShape™ Contour

Duke patur parasysh larminė e formave dhe dimensioneve tė trupit njerėzor, ėshtė evidente qė secili prej nesh ka njė predispozicion tė ndryshėm nga tė tjerėt, nė formimin dhe depozitimin e dhjamit. Pėr kėtė arsye, shpesh, vėrehet dhjamė i tepėrt nė zona tė ndryshme tė trupit, i vėshtirė pėr t’u hequr me metodat tradicionale si regjimi alimentar i rregullt dhe aktiviteti fizik. Trajtimi me UltraShape™ Contour ėshtė zgjidhja ideale pėr tė gjithė meshkujt dhe femrat qė dėshirojnė tė rimodelojnė nė mėnyrė efikase trupin e tyre, pa ndėrhyrje kirurgjikale. Nėpėrmjet kėsaj pajisje moderne....

Lexo mė shumė >>


Trajtimet me Lazer fraksional CO2

Kalimi i viteve, ekspozimi ndaj rrezeve të Diellit, stresi oksidativ, duhani dhe stili i jetës, janë faktorë të cilët lënë gjurmë të paevitueshme në lëkurë si rrudha, kapilarë të vegjël, njolla të moshës apo edhe nga hormonet e barnat. Më së fundi, mjekësia estetike ofron teknologjinë moderne të Lazer fraksional CO2 për përmirësimin e këtyre problemeve të lëkurës. Kjo pajisje prodhon një rreze drite e cila godet në mënyrë të përzgjedhur, në mijëra pikëza mikroskopike lëkurën, pa prekur pjesën e shëndoshë, duke bërë të mundur më pas shërimin dhe rigjenerimin e saj. Nga këto copëza lëkure të shëndoshë...

.

Lexo mė shumė >>


Trajtimet me Evolution Light Machine

Para fillimit të procedurës me Evolution Light Machine, specialisti i KEIT® do t’ju shpjegojë se si kryhet trajtimi me këtë pajisje, duke përcaktuar me qartësi obiektivat që mund të realizohen. Është e rëndësishme që të vendoset një diagnozë korrekte e problemit që duhet trajtuar. Kjo procedurë është zakonisht e thjeshtë për t’u kryer, por sidoqoftë, duhet realizuar nga duar eksperte. Disa ditë para dhe pas trajtimit me Evolution Light Machine këshillohet të evitohet ekspozimi në Diell të fortë. Para trajtimit, në disa raste, mund të jetë e nevojshme të aplikohet xhel i freskët...

.

Lexo mė shumė >>


Fryrja e buzėve me acid hialuronik

Tek njė femėr, sidmomos me njė fytyrė tė ėmbėl dhe tė bukur, buzėt luajnė njė rol unik nė shprehjen e feminilitetit dhe harmonisė nė tėrėsi. Buzėt e holla apo jo - simetrike stonojnė edhe nė njė fytyrė shumė tė kėndshme dhe tėrheqėse. Kujt nuk do t’i pėlqenin buzė tė plota, joshėse me forma sensuale si Angelina Jolie apo Kim Kardashian? Sot, injeksionet e acidit hialuronik, tė kryera nga profesionistė ekspertė, i dhurojnė hijeshinė dhe sensualitetin e dėshiruar buzėve, nė harmoni tė plotė me hundėn, mjekrėn, mollėzat dhe gjithė fytyrėn. Acidi hialuronik nuk ėshtė....

Lexo mė shumė >>


Trajtimet e fytyrės me acid hialuronik

Cila ėshtė ajo femėr, e cila, duke u parė nė pasqyrė apo duke hapur albumin e fotove tė disa viteve mė parė, nuk ndien nostalgji pėr fytyrėn qė ka patur nė rini? Sot, mjekėsia estetike ofron njė zgjidhje efikase pėr problemet e plakjes sė lėkurės apo deformimeve tė ndryshme. Injeksionet e acidit hialuronik, nėse kryhen nga profesionistė ekspertė, i rikthejnė fytyrės freskinė dhe rininė e shumė viteve mė parė. Nė veēanti, acidi hialuronik pėrdoret pėr tė mbushur rrudhat dhe kanalėzat nė fytyrė, pėr tė fryrė dhe rimodeluar mollėzat e faqeve, pėr fryrjen e buzėve si dhe korrigjimin....

Lexo mė shumė >>


Reduktimi i rrudhave me botox®

Shkaku kryesor pėr formimin e rrudhave nė fytyrė ėshtė mimika. Lėvizja e vazhdueshme e muskujve tė mimikės provokon kontraktim dhe lėshim tė lėkurės. Me kalimin e viteve, kjo e fundit krijon rrudha tė pėrhershme dhe pjesėrisht muskujt nuk arrijnė tė lėshohen plotėsisht. Si rezultat, fytyra mbushet me rrudha tė dukshme dhe vetullat mund tė mbeten tė kontraktuara, duke i dhėnė asaj njė pamje tė zymtė. Trajtimi me toksinėn e botulinit (botox®), duke reduktuar rrudhat nė fytyrė, i rikthen njė pamje rinore, plot dritė dhe jetė. Botulini vepron duke bllokuar trasmetimin....

Lexo mė shumė >>